בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מופז: להגביר את הלחץ על ראשי הטרור בשטחים 
 
 הלוויתו של חמזה אבו רוב שנהרג אתמול בקבטיה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

אמר זאת אמש בדיון סגור לראשי השב"כ וצה"ל; 9 פלסטינים נהרגו ביממה החולפת בגדה וברצועה; בין ההרוגים ראש הג'יהאד האיסלאמי בקבטייה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר הבטחון, שאול מופז, אמר אמש (חמישי) בדיון סגור בלשכתו לראשי צה"ל והשב"כ, כי יש להגביר את הלחץ על ראשי ארגוני הטרור בשטחים. עוד אמר כי יש להגדיל את היקף פעילות הכוחות ולהגיע לכל מקום בשטחים שבו נמצאים מבוקשים.

בפעולות צה"ל בערי הגדה נהרגו מאז ליל רביעי ועד הבוקר תשעה פלסטינים, בהם מחבל בכיר ושני נערים. כוח צה``ל הרג אמש פעיל תנזים לאחר מרדף בחצר בית החולים ברמאללה, שם עבד הפעיל. הכוח הגיע למתחם בית החולים כדי לעצרו ולאחר שזיהה את החיילים, ניסה הפעיל להימלט ונורה למוות על ידי החיילים. האיש אחראי לכמה פיגועי ירי בגזרת רמאללה. כמו כן הוא הלין והסתיר מבוקשים אחרים. מקורות ברמאללה מדווחים כי בפעולה נעצרו שלושה פלסטינים.

בקבטיה שליד ג'נין נהרג חמזה אבו רוב (35), ראש הג'יהאד האסלאמי בעיירה, בעת ניסיון לעצרו. בפעולה נפצעו קצין צה"ל ושלושה חיילי גולני, אחד מהם באורח קשה. ביתו של המחבל פוצץ. מצה"ל נמסר שבחילופי האש בין המחבל לחיילים נפצעו גם 4 פלסטינים ונעצרו שני פעילי ג'יהאד אסלאמי.

בטול כרם הרגו מסתערבים של מג"ב את יחיא ג'מאל נאדר (28), בכיר בזרוע הצבאית של הפתח, נאדר מת מפצעיו, לאחר שנורה על ידי חיילים ברחוב. רופא צבאי ניסה לבצע בו החיאה, ללא הועיל.

ליד כיכר השעון בשכם נהרג נער בהתקלות בין חיילי צה"ל לתושבי העיר, אשר ניסו להפר עוצר. בהתקלות נפצעו 17 פלסטינים, חלקם קשה. בעיר נהרגו בליל רביעי גם שני מבוקשים של התנזים. ברמאללה הרג כוח של יחידת דובדבן שני פעילי חמאס.

בצהריים הותר לפרסום כי צה"ל סיכל הלילה ניסיון חדירה ליישוב נצרים ברצועת עזה. כוח של גבעתי הבחין בדמויות חשודות וירה לעברן ובסריקות שנערכו היום באיזור, התגלו שתי גופות של פלסטינים שברשותם רובים ורימונים.

פלסטינים השליכו רימון רסס אתמול בצהריים לעבר כוח צה"ל בגבול ישראל מצרים ליד רפיח. איש לא נפגע. לפני הצהריים נורו יריות לעבר כוח צה"ל בשכם. איש לא נפגע. בבוקר נורו שתי פצצות מרגמה וטיל קסאם לעבר יישובים ישראליים בגוש קטיף שברצועת עזה. הפצצות והטיל נחתו באחת החממות באיזור ולא גרמו לנפגעים או לנזק.

צה"ל הסיר אתמול את העוצר מעל שכם. העוצר הוסר היום גם מהערים ג'נין, טול כרם ורמאללה. בחברון לא הוסר העוצר. בתוך כך, כוחות צה``ל שבו אתמול לתוך בית-לחם ונערכו כמו לפני חג המולד. הם גם חזרו לאותה שיגרת פעילות וסיורים. מקורות בצה``ל מוסרים כי ככל הנראה יחזור הצבא על מתכונת חג המולד וייצא מהעיר לקראת חגיגות השנה החדשה. הכוונה להקל בכך על התושבים ולתרום לאווירת חג.
 

חמישה חיילי צה"ל נפצעו בתקריות בקבטיה ובשכם

 
קצין ושלושה חיילים מחטיבת גולני נפצעו בליל רביעי במהלך פעילות בעיירה קבטיה הסמוכה לג'נין. מצבו של אחד הפצועים קשה והיתר מצבם קל. הכוח הגיע למקום לעצור את ראש הג'יהאד האיסלאמי בעיירה, חמזה אבו רוב, שהתבצר בביתו, ירה והשליך רימונים לעבר החיילים.

מן הירי והרימונים נפצעו ארבעת החיילים. בשלב מסוים ניסה ראש הג'יהאד להמלט מהבית ואז נורה על ידי הכוח ונהרג. צה"ל פוצץ אתמול את ביתו ואילו הג'יהאד האיסלאמי איים כי ינקום את הריגתו של אבו רוב, וימשיך בפיגועי ההתאבדות בישראל.

חייל נוסף נפצע באותו לילה קל מירי לעבר סיור של צה"ל בשכם. הכוח השיב אש ממנה נהרג החמוש, נער בן 16. בפעילות הכוחות בעיר נעצרו 3 מבוקשים, פעילי חמאס וכן, דרוש נוסף לכוחות הביטחון. דרומית לג'נין נעצר דרוש נוסף לחקירה הלילה.

בפעילות צה"ל בליל רביעי בגדה נעצרו עוד 9 פלסטינים מבוקשים ודרושים לחקירה בישראל. בחוסאן דרומית לגוש עציון נעצרו 6 פלסטינים ובאיזור בנימין נעצרו שניים נוספים. בבית סאחור שליד בית לחם נעצר פעיל במודיעין הכללי הפלסטיני. כל העצורים הועברו לחקירה בשב``כ.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by