בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בכיר בחיל הים: חיזבאללה מתכנן פיגועים בים 
 
 פעיליח טרור מגיעים מאיראן (רויטרס)   
 
חדשות נענע

גובר החשש מפני התקפות טרור, שיגיעו גם מכיוון גורמים איראניים; המשטרה מנסה למנוע מפעילי טרור מאיראן להיכנס לישראל ולבצע פיגועים דומים לאלה שהיו בתאומים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קצין בכיר בחיל הים העריך היום (חמישי) כי לחיזבאללה ולארגוני הטרור הפלסטיניים בלבנון, יש כוונה לבצע פיגועים נגד מטרות ישראליות בים. לדברי הקצין, מאז התקפות הטרור של ה-11 בספטמבר 2001 בארה"ב, הוחמרו משמעותית נוהלי הכנסיה של כלי שיט לנמלי ישראל ולמים הטריטוריאליים שלה. זאת, לנוכח התרעות לפיגועי טרור באמצעות כלי שייט וניסיונות להבריח אמצעי לחימה בדרך הים.

במערכת הביטחון גובר החשש מפני התקפות טרור, שיגיעו גם מכיוון גורמים איראניים. אמש דווח כי פלסטינים מהשטחים, שהגיעו לאיראן לקבלת טיפולים רפואיים, גויסו בידי שירותי המודיעין במדינה. הפלסטינים הגיעו לטיפול לאחר שנפצעו בתקריות עם צה"ל באינתיפאדה השנייה. לאחר שהחלימו, עברו אימונים צבאיים ואחר כך נשלחו חזרה לשטחים, עם הנחיה לגייס לחוליות שהקימו מחבלים נוספים.

איראן פועלת גם בדרך עקיפה יותר, על ידי תמיכה כלכלית ומתן מסתור לפעילי ארגוני טרור שבראשם הג'יהאד האיסלאמי והחיזבאללה. איראן גם מבריחה נשק לשטחים. שני מבצעי הברחה, בספינות ה"סנטוריני" ו"קארין אי", סוכלו בידי חיל הים.

מפכ``ל המשטרה, רב ניצב שלמה אהרונישקי, סיפר אתמול שהמשטרה מנסה למנוע מפעילי טרור מאיראן להיכנס לשטחי ישראל ולבצע פיגועים דומים לאלה שהיו במגדלי התאומים. זאת, על רקע נתונים שחשף צה"ל, לפיהם בארבעת החודשים האחרונים עצרו כוחות הביטחון בישראל 1,800 פעילים של ארגוני הטרור, מתוכם 100 מבוקשים בכירים.

צה"ל נערך להסלמה בגבול הצפון, ולגל של פיגועי הזדהות עם עיראק. לדבריו של קצין בכיר בפיקוד המרכז, לפלסטינים יש מוטיבציה גדולה להראות הזדהות עם האומה הערבית הסובלת. לדבריו, יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, רואה במלחמה מול עיראק הזדמנות שלאחריה ניתן יהיה לכפות על ישראל הסכם עימו. לכן, כל שינוי במצבו האישי של ערפאת ובמצב הרשות יכול להיות שיפור מבחינתו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by