בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צ'צ'ניה: עלה ל-61 מניין ההרוגים בפיגועי סופ"ש 
 
 שתי מכוניות התופת התפוצצו זו לאחר זו (רויטרס)   
 
חדשות נענע

האחווה האיסלאמית מכחישה קשר לפיגועים; רוסיה: הטרור בצ'צ'ניה ממומן ע"י מדינות ערביות; שתי מכוניות תופת התפוצצו סמוך לבנין הממשל הרוסי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מניין ההרוגים בפיגוע שהיה בסוף השבוע בסמוך לבניין הממשל הרוסי בגרוזני בירת צ'צ'ניה עלה הערב (ראשון) ל-61. צוותי חילוץ הודיעו כי הם מפסיקים את החיפושים אחר ניצולים, יומיים לאחר המתקפה ההרסנית. בכיר רוסי הודיע כי ידרוש חקירת צוות האבטחה שנכשל במשימתו למנוע את המתקפה. כ-160 בני אדם נפצעו בפיגועים.

בכירים ברוסיה האשימו את מנהיג המורדים הצ'צניים, אסלאן מסחאדוב, במתקפה, ואולם הוא הכחיש את מעורבותו בעניין. כמו כן הרשויות מציעות כי קיצוניים איסלמיים עומדים מאחורי הפיגועים: ממשלת רוסיה הודיעה כי בידיה מידע מודיעיני, הקושר את הפיגועים למדינות ערביות, המסייעת במימון הפעולות. בהודעה לא נמסר שמן של המדינות, החשודות בסיוע למורדים. ארגון האחווה האיסלאמית בירדן הכחיש היום הטענות לפיהן אחד מפעיליו נמנה עם מתכנני הפיגוע.

ראש ענף הריגול הנגדי של צפון הקווקאז, קולונל איליה שבלקין, מסר בסוף השבוע כי שני המארגנים הראשיים של התקפות הטרור בגרוזני, בירת צ'צ'ניה, הם שמיל באסייב ואבו אל-ואליד, נציגו של ארגון "האחים המוסלמים". מנהיג הבדלנים הצ'צ'ני, אסלאן מסחאדוב, הכחיש כל קשר לפיגוע ואף גינה אותו.
 

1000 ק"ג חומר נפץ התפוצצו סמוך לבניין הממשל הרוסי

הפיצוץ אירע כאשר משאית ורכב פרטי ממולכדים, שנשאו בתוכם כ-1,000 ק"ג של חומר נפץ, התפוצצו בסמוך לבניין הממשל הרוסי בגרוזני והרסו אותו כליל. פיצוץ מכוניות התופת יצר מכתש בקוטר של כ-6 מטרים. דובר צבא רוסיה מסר כי בבניין שוהים בדרך כלל כ-200 איש.

שני הפיצוצים אירעו בהפרש של דקה זה מזה, בצהרי היום, בשעה שהעובדים שבו מארוחת הצהריים והבניין היה הומה אדם. ראש הממשל, אחמד קדירוב, וסגנו, מיכאיל בביך, לא היו בבניין בעת בפיצוץ. קדירוב נמצא במוסקווה.
 

תובעים הקמת מדינה צ'צ'נית עצמאית

מדובר בהתקפה הקשה ביותר של המורדים הצ'צ'נים מאז ההשתלטות על אולם תיאטרון במוסקווה בחודש אוקטובר, אז נהרגו 129 בני ערובה, רובם כתוצאה מפעולת החילוץ עצמה. ביולי 2000 נהרגו 30 איש בפיצוץ במטה המשטרה הרוסית בגרוזני.

המורדים הצ'צ'נים תובעים את נסיגת רוסיה מצ'צ'ניה והקמת מדינה צ'צ'נית עצמאית. הם רואים בממשל הצ'צ'ני שלטון בוגדים, המשתף פעולה עם רוסיה. הצבא הרוסי כבש את הבירה מהמורדים ב-2000. נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, מתכנן לערוך משאל עם במרץ הקרוב על הסדר מדיני, שיותיר את צ'צ'ניה בידי רוסיה.

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, הגדיר את הפיגוע כ"לא אנושי", ואמר כי המורדים החלו במלחמה נגד בני עמם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by