בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רובינשטיין מתנגד לפסילת טיבי ודהאמשה 
 
 רובינשטיין. לפסול, לא לפסול   
 
חדשות נענע

היועץ המשפטי: טיבי חצה את הגבול בחלק מהתבטאויותיו אך אין די בראיות להוכחת עילת הפסילה; בשבוע שעבר ביקש לפסול מועמדות בשארה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, מתנגד לפסילת חברי הכנסת טיבי ודהאמשה ורשימותיהם מהתמודדות בבחירות לכנסת. כך עולה מחוות דעת שנשלחה אתמול (חמישי) מהמחלקה לתפקידים מיוחדים בפרקליטות המדינה לוועדת הבחירות המרכזית.

רובינשטיין סבור כי גם אם חלק מהכללים לפסילת רשימה התמלאו אין בכך די, ולו מחמת הספק, כדי להביא לפסילתם. היועץ המשפטי סבור כי טיבי "חצה את הגבול בחלק מהתבטאויותיו", אך אין די בראיות להוכחת עילת הפסילה.

לאחרונה ביקש יו"ר הוועדה, השופט חשין, מרובינשטיין לחוות את דעתו על בקשותיהם של מפלגות הימין, הליכוד חירות והאיחוד הלאומי, לפסול את טיבי ודהאמשה, בהן תדון הוועדה בשבוע הקרוב.

בשבוע שעבר פנה רובינשטיין לוועדת הבחירות וביקש לפסול מועמדותם של ח"כ בשארה ומפלגת בל"ד. לטענת היועץ, יש לפסול אותם מכיוון שבשארה מביע תמיכה בטרור ובמאבק מזוין כנגד המדינה וכופר באופיה היהודי של מדינת ישראל.
 
 
חברי מפלגת העבודה בוועדת הבחירות מתנגדים לפי שעה לפסילת כל הרשימות הערביות וממתינים להמלצת השופט חשין להחילטה לגבי בשארה ורשימתו. ח"כ אפי אושעיה אמר אתמול כי הוא חושש שאם מרבית הבקשות ייענו הארץ תגעש ותרעש, וכי למיטב כושר שיפוטו צפויה אינתיפאדה של הציבור הערבי נגד הממסד בישראל. אושעיה הוסיף כי ייתכנו גם השלכות פוליטיות ותגובות הרסניות של הקהילה הבינ"ל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by