בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
היום: בעלי המחצבות משביתים את הענף 
 
 על המחצבות לגשת למכרז (לעמ)   
 
חדשות נענע

וזאת למרות הוראתו של רה"מ להאריך את הזיכיונות בחודשיים וחצי; מתנגדים לדרישת הממשלה לגשת למכרז חדש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בעלי המחצבות משביתים החל מהיום (רביעי) את הענף וזאת לאחר שכל הנסיונות שנעשו ליישב את המחלוקת עמם נכשלו. אמש הורה ראש הממשלה להאריך בחודשיים וחצי את רשיונות ההפעלה של המחצבות, לאחר שפג תוקפם, ואולם בעלי המחצבות דחו את ההצעה.

בעלי המחצבות מתנגדים לדרישת הממשלה לגשת למכרז חדש, בעקבות הוראתם של היועץ המשפטי לממשלה ומשרד האוצר. ל-50 מתוך 60 מהמחצבות הפועלות בארץ נשלחו לאחרונה מכתבים המורים להן להפסיק את הכרייה מ-1 בינואר ולגשת למכרז כחוק. זאת, בשל חוק חובת המכרזים שמחייב כל נכס המצוי בבעלות הממשלה להימכר או שזכויותיו ימכרו רק באמצעות מכרז פומבי.

עקב הפסקת עבודת המחצבות יושבתו עשרות אתרי בנייה ברחבי הארץ. הקבלנים מזהירים כי אם יושבתו המחצבות תופסק העבודה גם בתעשיות הנלוות, ויש חשש שפרויקטים כמו קו התפר, חוצה ישראל, נתב"ג 2000, נמל היובל באשדוד, מתקני התפלה ועוד, ייעצרו. כמו כן, ייפגע הציבור כתוצאה מעיכוב במסירת דירות, פרויקטים מסחריים ופרויקטים בתחום התשתיות.

בשבועיים האחרונים התארגנו עובדי המחצבות למאבק נגד סגירת המחצבות. הם טוענים כי בעקבות ההוראה 5,000 עובדי מחצבות יישארו ללא עבודה ועימם עוד כ-120 אלף עובדים בענף הבנייה והתשתיות.

משרד האוצר מסר בתגובה כי "הממשלה לא תיכנס ללחצים של בעלי אינטרסים המסרבים לגשת למכרז כמו כל גורם אחר".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by