בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הממשלה: חוות הדגים במפרץ אילת ימשיכו לפעול 
 
 יום שחור למפרץ אילת (רויטרס)   
 
חדשות נענע

יפעלו שלוש שנים נוספות; ארגוני הירוקים טוענים שהחוות מזיקות לשוניות ולדגים במפרץ; הממשלה קבעה שייערכו מחקרים שיבדקו זאת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הממשלה אישרה היום (ראשון) בישיבתה השבועית הצעה שתאפשר את המשך פעילותן של חוות הדגים במפרץ אילת בשלוש השנים הקרובות. את ההצעה הגיש ראש הממשלה, אריאל שרון, שהחליט להחזיר את תוכנית המתאר תמ"א 13 לוועדה הארצית לתכנון ובנייה.

בישיבה עוד נקבע, שבמהלך השנים הקרובות ייערכו מחקרים שיבדקו האם חוות הדגים אכן גורמות נזק ממשי במפרץ, כפי שטוענים פעילי הארגונים הירוקים. בנוסף, יפותחו חוות לגידול דגים גם ביבשה.

בעת ישיבת הממשלה הפגינו פעילים ירוקים, שטענו שזהו "יום שחור" לאיכות הסביבה בישראל.
במקום התקיימה הפגנת נגד של עובדי חוות הדגים באילת.

הממשלה צפויה היתה לאשר היום בישיבתה גם הקמת תחנת כוח פחמית נוספת באשקלון והעברת מנהל התכנון, ממשרד הפנים למשרד ראש הממשלה. אתמול הגדירו ארגוני הירוקים את ההחלטות שצפויה הממשלה לקבל "יום שחור לאיכות הסביבה בישראל".

בלשכת ראש הממשלה הסבירו כי העברת מנהל התכנון תאפשר את "פתיחת אחד מצווארי התכנון המעכבים את המשך הצמיחה במשק, וכן תיצור תיאום מערכתי כולל בנושאי התכנון".

בחוות דעת שהגיש בשבוע שעבר היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, טען כי על חברות החקלאות הימית במפרץ אילת לפנות את מתקניהם מהמפרץ, ואין להמתין לדיון הממשלה בעניין.
 
 
שר הבריאות, הרב נסים דהן, שמונה על ידי הממשלה להגיש המלצות בנושא החקלאות הימית, המליץ להשאיר את כלובי הדגים במפרץ לתקופה של שלוש שנים, עם אופציה לשנה נוספת ובמקביל לקיים תוכנית ניטור מקיפה שתבדוק את גורמי הזיהום.

תוכנית הניטור, במימון משרדי החקלאות, התשתיות ואיכות הסביבה, החלה לפעול לפני מספר חודשים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by