בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בממשלה לא רוצים להשקיע במדע 
 
 פחות השקעה בננו-טכנולוגיה    
 
חדשות נענע

וילנאי מעדיף את מינהל התרבות על פני מינהל המדע; פרוייקטים חדשים לא ייפתחו, ותקציבים יצטמצמו; התוצאה עלולה להיות בריחה של מדענים מבטיחים מהארץ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משרד המדע, התרבות והספורט החליט על הקפאת פרויקטים והשקעות חדשות בתחומים מדעיים, שתוכננו להיפתח בין 2003-2004. זאת, בשל העדפה לתקצב פרוייקטים בתחום הבידור והתרבות. כך, על פי Information Week.

שר המדע, התרבות והספורט לשעבר, מתן וילנאי, הודיע שיש לשמר רוייקטים קיימים, אך לא לפתוח בפרוייקטים חדשים. המשמעות היא פגיעה במחקר בתחומי ננו-טכנולוגיה, אלקטרו-אופטיקה, ביוטכנולוגיה וחלל.

מן ההחלטה ייפגעו גם חוקרים, אשר יעדיפו לחפש מלגות בחו"ל, ועלולים להישאר שם, במקום להצעיד את ישראל קדימה בעולם המדע. מינהל המדע מנהל מלחמה על השארתם של מדענים צעירים ומבטיחים בארץ, במקום שיתרמו למחקר במדינות אחרות, המוכנות להשקיע בהם.

בנוסף, הוחלט שלא לתמוך בתחום האורינות המדעית ובתוכניות חינוכיות לקידום המדע. זאת, על רקע החלטתו של וילנאי להעביר ביוני 2002 הלוואה של 16 מיליון שקל למינהל התרבות, על חשבון מינהל המדע.

התקציב לפעילות מדעית של המשרד בשנת 2003 ירד ב-47%, ומכאן שחלקו היחסי של מינהל המדע במשרד ירד ל- 8.4 אחוזים, בעוד תקציב מינהל התרבות מהווה כ-60 אחוז.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by