בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
היום מתחילה גביית האגרה בכביש חוצה ישראל 
 
 בתוואי הכביש מצויים קברים היסטוריים (לעמ)   
 
חדשות נענע

חברת "דרך ארץ" תגבה 7 עד 12 שקלים עבור השירות; עשרות חרדים מפריעים לעבודות בכביש במחאה על חילול קברים; 15 מהם נעצרו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת ``דרך ארץ`` מתחילה היום (ראשון) לגבות אגרה עבור השימוש בכביש חוצה ישראל. מחיר האגרה ינוע בין 7 ל-12 שקלים.

בתוך כך, עשרות אברכים מונעים הבוקר את עבודתם של פועלים בכביש חוצה ישראל, בטענה שתוואי הכביש עובר במקומות בהם ישנם קברים היסטוריים. 15 אברכים נעצרו בשער-אפריים לאחר שהפריעו לעבודות וסמוך לקיבוץ מאור מנסה המשטרה להדוף אברכים שמתפללים במקום.

על פי ההסכם של "דרך ארץ" עם הממשלה, החברה תגבה תשלום עבור השימוש בכביש, ולאחר תקופה קצובה, תעביר את הכביש לבעלותה של הממשלה. ההסכם זכה לביקורת רבה מכיוונים רבים. התנגדות אחת הגיעה מכיוון נציגי משלם המיסים: הממשלה התחייבה, שאם מספר הנהגים שיסעו בכביש לא יצדיק את עלות בנייתו, תשלם הממשלה את ההפרש עד מכסה מסויימת, כשהיא משתמשת בכספי משלם המיסים.

ביקורת נוספת נוגעת לזכויות שקיבלה החברה לגבות חובות. נהג שלא ישלם את חובו, רשיונו יעוכב ללא משפט, אלא בהליך מנהלי. חברות אחרות, אשר אזרחים חייבים להן כסף, חייבות לפעול דרך ההוצאה לפועל, דרך הליך משפטי. לחברת "דרך ארץ" יש גישה למאגר של משרד הרישוי. בעלי החברה אף יחזיקו ברישום של כל מכונית שתעבור בכביש, ובכך תפר את פרטיותם של הנוסעים בו.

התנגדות נחרצת לפרוייקט השמיעו ארגוני הירוקים. הכביש עובר דרך אתרי טבע, ובנייתו השחיתה חורש טבעי ופגעה בבעלי החיים המתגוררים באזורים אלה. בכיכר השבת בירושלים הפגינו אמש עשרות חרדים, בטענה שבניית תוואי כביש חוצה ישראל גרם לחילול בית קברות יהודי עתיק, שעמד בדרך.

המפגינים הבעירו עגלות אשפה, השליכו אבנים לעבר אוטובוס, הכניסו לתוכו פח אשפה בוער ומנעו ממנו להמשיך בנסיעתו. המפגינים אף השליכו אבנים ובקבוקים ריקים לעבר כוח משטרה שהגיע לחלץ את האוטובוס.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by