בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שני חוקרי שב"כ לשעבר: שופטת העליון בייניש טייחה ושיבשה הליכי משפט 

שני חוקרי שב"כ לשעבר: שופטת העליון בייניש טייחה ושיבשה הליכי משפט

 
 
חדשות  נענע

החוקרים הועמדו לדין בפרשת מותו של עציר ערבי. לטענתם, מעורבים במוות חוקרים נוספים שלא הועמדו לדין. דורשים מהיועץ המשפטי לממשלה לחקור את פרקליטת המדינה דאז בייניש על שידעה את האמת, אך שתקה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לאחר שהגישו תביעת דיבה בסך שני מיליון שקל מראש השב"כ לשעבר, יעקב פרי, דורשים שני חוקרי השב"כ מהיועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה כנגד שופטת בית המשפט העליון, דורית בייניש. טענתם - בייניש, כפרקליטת המדינה לשעבר, ידעה כי שלושה חוקרים נוספים היו מעורבים בפרשת מותו של עציר ערבי, אך העלימה עובדות אלו מעיני בית המשפט. כך פורסם הערב (ראשון) בחדשות ערוץ 2.

תחילת הפרשה בחודש דצמבר 98`, אז מצא העציר הפלסטיני את מותו בחדר החקירות של השב"כ בעזה. שני חוקרים הואשמו בפרשה ונשלחו לכלא, לדבריהם, תוך ידיעה שהם שוכבים על הגדר עבור שלושה חוקרים נוספים ששהו גם הם בחדר החקירות.

כראייה לכך שפרי ובייניש ידעו את גרסתם המלאה לאירועים, הביאו השניים מזכרים שכתב פרי עצמו, ובהם מפורט רצף האירועים שהוביל למוות. המזכר הועברו לעיונה של בייניש, אך זו, לדבריהם, לא הורתה על חקירה משטרתית מקיפה.

הפרשה עלתה לאחרונה לכותרות לאחר פרסום ספרו האוטו-ביוגרפי של פרי, בו טען כי שני החוקרים לבדם אחראים למותו של העציר.

דובר משרד המשפטים, עידו באום, מסר בתגובה שבייניש ניסתה לשכנע את החוקרים במשך שנתיים להעיד בפרשה או למסור את שמות המעורבים האחרים, אך אלה סרבו להסגיר את חבריהם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by