בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הצתה מכוונת היא שגרמה לשריפות הענק בכרמל 

הצתה מכוונת היא שגרמה לשריפות הענק בכרמל

 
 
חדשות  נענע

כך מעריך מפקד שירותי הכיבוי שהעיד כי ראה אישית אנשים נוסעים ברכב בתוך היערות ומציתים את האש במוקדים נוספים.
לאחר שעות ארוכות של עבודה הצליחו עשרות הכבאים, בסיוע ארבעה מסוקי יסעור, להשתלט על הלהבות שהשחירו אלפי דונמים של יער. המשטרה חוקרת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המשטרה פתחה בחקירה למציאת המצית האלמוני שאחראי, על פי החשד, לשריפות שפרצו אתמול (שבת) והיום בהרי הכרמל. בשתי השריפות עלו באש אלפי דונמים של חורש טבעי, כאשר בשריפה השנייה הגיע האש למרחק של קילומטרים בודדים מהיישוב "עין הכרמל".

החקירה באה בעקבות עדותו של נציב שירותי כיבוי והצלה ראשי, רב טפסר משה ורדי. ורדי אמר כי ראה באופן אישי כיצד כל כמה דקות מוצת חלק אחר ביערות. "ראינו אנשים עם פנסים עוברים במכוניות ומציתים את היער", אמר לגלי צה"ל. "אין ספק שהן המקום והן הזמן שבו פרצו השריפות הוא לא זמן אופייני למטיילים תמימים".

אם השריפה שפרצה בכרמל אתמול כמעט ולא גרמה נזק בנפש או ברכוש, השריפה היום שהחלה להתפשט מדרום הר הכרמל כמעט וגרמה לפינוי של תושבי היישוב "עין הכרמל".

צי שלם של אוטובוסים כבר הועמד בכוננות ברחבת הכניסה ליישוב, למקרה שהכבאים לא יצליחו להשתלט על האש. בסופו של דבר, לאחר השעה חצות, הצליחו הכבאים בסיוע מסוקי היסעור של חיל האוויר להשתלט על האש ולעצור את התפשטותה.

במהלך היום פרצו ברחבי הארץ שריפות נוספות, אך הן כובו תוך שעות ספורות ולא גרמו לנזק בנפש או ברכוש.

רק לפני שנה היכתה האש באותו אזור בדיוק ופגעה בצורה אנושה ביישובים ניר עציון ועין הוד. שריפת הענק ההיא גרמה לנזק כבד לבית ההארחה של ניר עציון, נזק שעד היום לא תוקן לחלוטין. מהשריפה של היום יצאו הישובים, יחסית, ללא פגע.

ידיעה שפורסמה בגלי צה"ל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by