בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחר יפורסם בשוויץ כל המידע על החשבונות הרדומים של קורבנות השואה 

מחר יפורסם בשוויץ כל המידע על החשבונות הרדומים של קורבנות השואה

 
 
חדשות  נענע

במשך שלוש שנים נערך מחקר מיוחד שהקיף את כל הבנקים בשוויץ שפעלו בתקופת הרייך השלישי. מטרת המחקר - ניסיון להעריך את שווי נכסיהם של קורבנות השואה, אשר הופקדו למשמר בבנקים ומעולם לא הוצאו משם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
התהליך היה ארוך, ארוך מדי. כמעט חמישים ושמונה שנים לאחר עליית היטלר לשלטון, אמור לפרסם מחר (שני) איגוד הבנקים השוויצרים את תוצאות המחקר המקיף ביותר שנעשה עד היום לבדיקת חשבונותיהם הרדומים של קורבנות השואה.

על פי ההערכות, שווי הנכסים שניתן לאמוד בכסף עולה על מילארד ומאתיים מיליון דולר. מזומנים שהופקדו על ידי מיליוני יהודים - ומעולם לא נפדו.

במהלך שלוש השנים שבהן נערך המחקר, הועברו לשוויץ מאגרי מידע הכוללים 5.5 מיליון שמות של יהודים שניספו במחנות ההשמדה בגרמניה. תהליך ההשוואה בין מאגרים אלה למאגרי המידע של הבנקים ארך כשנה וחצי, ובסופו ניתן היה לשייך את החשבונות שהוגדרו בינתיים כרדומים לקורבנות.

"אנו מוכנים לקבל ביקורת על תוצאות המחקר, אך אנו מלאי ביטחון שהתמונה המלאה על התנהגות הבנקים בתקופת המלחמה לא תהיה שלילית עד כדי כך", אמר אחד מראשי האיגוד לסוכנות אי.פי.

עיתון מקומי בשוויץ פרסם השבוע שבנוסף לחשבונות הרדומים של הקורבנות היהודים, נמצאו גם כ-1600 חשבונות של ראשי הרייך השלישי. העיתון לא פרסם את שמותיהם של הנאצים שניהלו את עסקיהם בשוויץ.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by