בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
העולים החדשים לא חוששים מהטרור אלא מהאבטלה 
 
 עלה בצורה משמעותית מספר העולים מארגנטינה (לעמ)   
 
חדשות נענע

כך עולה מדו"ח של המשרד לקליטה עלייה; שרון: מי שרוצה להיות יהודי, צריך לאפשר לו; דהאן: עדיף שישארו בגולה אם לא יחיו פה כיהודים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בישיבת הממשלה שנערכה היום (ראשון) הצהיר ראש הממשלה, אריאל שרון, שראוי שתהליכי הגיור יתקצרו. "מי שרוצה להיות יהודי, צריך לאפשר לו", הצהיר שרון. לדברי שרון, קליטת עלייה היא היעד הלאומי החשוב ביותר.

את הדברים אמר על רקע ביקורת שהעלו השרים נגד דבריו של שר הבריאות, נסים דהן, אשר תקף אתמול את הסוכנות היהודית, על שהיא מביאה לישראל עולים רבים שאינם יהודים.

בכנס שערך סגן שר הקליטה, יולי אדלשטיין, נידונו ממצאי הדו"ח של המשרד לקליטה עלייה. מן הדו"ח עולה, שמספר העולים ירד השנה, והוא עומד על 34,500 עולים בשנת 2002. זאת, לעומת 44,600 עולים שהגיעו בשנה שעברה.

מן הדו"ח עולה עוד, ש-54 אחוז מן העולים השנה הגיעו ממדינות חבר המדינות, בעוד שבשנים קודמות כ-80 אחוז מן העולים הגיעו מאזור זה. בכנס דיברו הנוכחים על העברת מיקוד פעילותם של נציגי הקליטה לכיוון מדינות מערביות.

נתון נוסף הוא שהשנה הגיעו כ-6,000 עולים מארגנטינה, בעוד שבשנת 1992 הגיעו רק 300 עולים ממדינה זו. העולים מגיעים למרות שהם יודעים על המצב הביטחוני הקשה עוד לפני הגעתם לארץ. משיחות שערכו אנשי משרד הקליטה עלה, שהעולים מוטרדים פחות מהביטחון ויותר מנושא התעסוקה. רובם מדווחים על שביעות רצון מהיקלטותם בארץ, אולם חווים קושי לגבי האבטלה. משרד הקליטה הקים לאחרונה ועדה מיוחדת, שתטפל בנושא התעסוקה של העולים, ותנסה למצוא פתרונות.

אדלשטיין התייחס בכנס לדבריו של דהאן, ואמר שדבריו של דהאן הם תעמולת בחירות בלבד, ואין להם יסוד.
 

דהאן: עדיף שישארו בגולה אם לא יחיו פה כיהודים

 
בכנס של יהודים אורתודוקסים שהתקיים אמש האשים השר דהן (ש"ס) את הסוכנות היהודית שהיא מתעניינת רק בכמות האנשים שהיא מצליחה להביא, ופחות בשאלת יהדותם.

לטענתו של דהאן, אחוז גבוה מאוד מן העולים אינם יהודים כלל. עוד אמר דהאן, שעדיף שיהודים יישארו בגולה ולא יעלו לישראל, אם לא יוכלו לחיות בה כיהודים.

יו"ר ש"ס, שר הפנים אלי ישי, הביע הבוקר תמיכה בדבריו של דהן, והזהיר מפני הפיכתה של ישראל למדינה ככל העמים. בישראל חנויות פתוחות בשבת, תחבורה פועלת בשבת, חנויות לממכר חזיר פועלות חופשי ונראה שממשלה חילונית עתידה לקום. עוד אמר ישי: "הורינו היו מעדיפים להישאר בטוניס ובמרוקו אם היו אומרים להם שלא תהיה פה מדינה יהודית".

תנועת שינוי הגיבה לדברים בהודעה ששלחה: לא תהיה מדינה יהודית, אם לא יהי מי שייגן עליה. עולים רבים שאינם יהודים מוכנים להקריב את עצמם לטובת המדינה, למרות שאם זה תלוי בש"ס הם ייקברו מחוץ לגדר. סגן שר החוץ לשעבר, מיכאל מלכיאור (מימד) אמר שהדברים אינם נכונים, משום שהרבה יותר קשה להישאר יהודי בגלות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by