בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
11 פלסטינים, בהם 3 נשים, נעצרו הלילה בגדה 
 
 צה``ל בפעילות בשטחים (רויטרס)   
 
חדשות נענע

השלוש נעצרו בבית לחם בחשד למעורבות בפעילות טרור; בפעולה נתפסו גם רובה קלצ'ניקוב ואקדח; הפלסטינים: תושב חאן יונס נהרג מאש צה"ל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בפעילות צה"ל הלילה ברחבי הגדה נעצרו 11 פלסטינים מבוקשים. בין העצורים גם שלוש פלסטיניות מבית לחם, החשודות במעורבות בפעילות טרור. 4 מבוקשים נעצרו בקלקיליה כשברשותם רובה קלצ'ניקוב ואקדח. בעיירה דורא מדרום לחברון, נעצרו עוד 4 מבוקשים.

פלסטינים בחאן יונס דיווחו כי תושב העיר נורה למוות לפנות בוקר על ידי כוחות צה"ל סמוך לנוה דקלים שבגוש קטיף. לדברי הפלסטינים, הירי הגיע מתוך ההתנחלות ופגע באיש ששהה בביתו שבשכונת אל עמל. מצה"ל נמסר כי הדיווח נבדק.

כתר שהטילו הלילה כוחות מיוחדים של צה"ל, על בית של מבוקש פלסטיני בכיר בעיירה בית אומר שמצפון לחברון, הוסר לפנות בוקר. הכוחות חשדו שהמבוקש מסתתר במקום ומסרב להסגיר עצמו לידיהם, אך ככל הנראה טעו והכתר הוסר מבלי שנעצר איש. לפני כן הרסו הכוחות שלושה בתים בעיירה.

אש נפתחה הלילה לעבר כוח צה"ל סמוך לנוה דקלים שברצועת עזה. איש לא נפגע והכוח השיב אש אל מקורות הירי. בתקרית אחרת נורו יריות והושלך רימון לעבר מוצב צה"ל סמוך לנווה דקלים. גם בתקרית זו לא היו נפגעים והחיילים השיבו אש למקור הירי. באיזור כביש עוקף שכם דרום היו אמש חילופי אש בין כוחות צה"ל לפלסטינים חמושים. כמה פלסטינים נפגעו אך בקרב חיילי צה"ל אין נפגעים.

שורת אירועים נוספים אמש בשטחים: פלסטינים פתחו באש לעבר כלי רכב ישראלי שנע בסמוך לכפר חווארה, מצפון לצומת תפוח. לא היו נפגעים ואולם נזק נגרם לרכב, וצה``ל פתח בסריקות. בגבול ישראל מצרים, סמוך לרפיח, יידו פלסטינים רימונים לעבר נגמ``שים של צה``ל. לא היו נפגעים וצה"ל השיב אש.

הפלסטינים דיווחו כי צעיר כבן 24 נפצע מאש חיילי צה``ל ממזרח למחנה הפליטים ג`באליה, שבצפון רצועת עזה. עוד דיווחו הפלסטינים כי חיילי צה"ל היכו אמש למוות את עמרן עבד אל מוגני, תושב העיר בן 18, בעיר העתיקה בחברון. מצה"ל נמסר כי הטענות נבדקות. בכפא אל-מואייר, מדרום-מזרח לג'נין, עצר השב"כ את פעיל הפתח חוסן בזור (20).
 

יחקרו נסיבות הריגתו של הפלסטיני באיזור ג'נין

 
אלוף פיקוד המרכז הורה הלילה לחקור את נסיבות הריגתו של פלסטיני בידי חיילי צה"ל אמש ליד ג'נין, בכביש הגישה ליישוב גנים. חיילי הכוח שירה בפלסטיני מסרו כי רכבו פגע בג`יפ צבאי וגרם לו להתהפך וכי לאחר מכן יצא הפלסטיני מרכבו כאשר הוא אוחז בידיו חפץ כלשהו שנראה לחיילים כאקדח. בבדיקה שערך צה``ל מאוחר יותר נמצא כי הפלסטיני לא אחז בידיו דבר. בעת התהפכות הג`יפ נפצע חייל קל.

באירוע נוסף אמש הרג כוח של צה"ל מחבל שניסה לחדור לישראל מרצועת עזה סמוך לקיבוץ בארי. המחבל, לבוש במדי צה"ל ומצויד ברובה קלצ'ניקוב, רימונים ומחסניות רבות, הצליח להסתנן מתוך הרצועה לאחר שחתך את גדר המערכת. צוות טנק, אנשי מילואים שהיו באזור, זיהו את המחבל והחלו לנוע לעברו. באזור חורשת בארי הבחין המחבל בטנק המתקרב, הבין שזוהה ופתח לעברו באש. חיילי המילואים השיבו אש ובמקביל דרסו אותו והרגוהו. על גופתו של המחבל, שהיה לבוש מדי צה"ל, נמצאו שני רובי קלצ'ניקוב, מחסניות ורימוני יד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by