בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בג"צ דחה עתירה לפירוק מאחזים 
 
 בג``צ: אין הוכחות לאי-חוקיות (רויטרס)   
 
חדשות נענע

חברי שמאל עתרו נגד הממשלה, בדרישה לפרק 103 מאחזים לא חוקיים; בג"צ: לא הוצגו הוכחות מספקות והסוגיה אינה משפטית בכלל, אלא פוליטית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שופטי בג"צ דחו היום (ראשון) את עתירתם של ח"כ מוסי רז (מרצ), תנועת "שלום עכשיו" ותנועת "יש גבול" נגד שר הביטחון והממשלה, בדרישה לפרק 103 מאחזים לא חוקיים.

בג"צ קבע, שהעותרים לא הציגו תשתית עובדתית שמוכיחה שהבנייה אינה חוקית. העותרים טענו מצידם, שכל מאחז שנמצא במרחק של יותר מ-500 מטר מיישוב מוכר, הוא בגדר מאחז בלתי חוקי.

המשיבים מטעם המדינה טענו ששר הביטחון, שאול מופז, לא מכיר את הנושא באופן הראוי, וכי עליו ללמוד אותו היטב, לפני שיוכל לתת מענה. עוד נטען, שנושא המאחזים הוא סוגייה פוליטית, שלא צריכה לעלות לדיון בבית משפט.

העותרים טענו שמופז היה רמטכ"ל עד לפני מספר חודשים, ומתוקף תפקידו הקודם הוא מכיר את הנושא. הם האשימו אותו בהתחמקות. ח"כ רז אמר בתגובה להחלטה: "המאחזים הבלתי חוקיים הם פשע מאורגן. בג"ץ היום פגע בחיילי צה"ל והעביר להם מסר שחייהם הפקר".

מועצת יש"ע פרסמה הודעה בתגובה להחלטת בג"צ: "הדבר מוכיח את מה שטענו כל הזמן, ששלום עכשיו רודפת את מתיישבי יש"ע רדיפה פוליטית וקטנונית המונעת משנאת חינם. המאחזים חוקיים, מוסריים, ותורמים לביטחון המדינה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by