בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עתניאל: רק שומר אחד פיטרל מסביב לישיבה 
 
 שמירה חלקית בלבד. חיילי צה``ל בזירת האירוע (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ולא שלושה או ארבעה כמו בכל לילה; עקב כך כמה נקודות לא היו מאוישות; מח"ט חברון התריע לפני חודש וחצי כי ארגוני מחבלים אוספים מודיעין על המקום; נהרסו בתיהם של מבצעי הפיגוע; צה"ל עצר 3 פלסטינים החשודים במעורבות בפיגוע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השמירה ההיקפית סביב הישיבה בעתניאל היתה חלקית, כך עולה מחקירת האירועים שקדמו לחדירת המחבל לישיבה ביום שישי האחרון. בפיגוע נרצחו ארבעה ישראלים ונפצעו עשרה נוספים. "קול ישראל" מדווח הבוקר (שני) כי שומר אחד בלבד ולא שלושה או ארבעה כמו בכל לילה פטרלו מסביב לישיבה. עקב כך כמה נקודות לא היו מאוישות. השומר היחיד פיטרל אך לא הגיע אל מאחורי חדר האוכל, המקום שממנו הגיעו המחבלים. ההחלטה לצמצם את היקף השמירה היתה משום שרוב התלמידים היו בחופשת שבת.

כמו כן מתברר שמח"ט חברון התריע כבר לפני חודש וחצי באוזני כיתת הכוננות של עותניאל כי ארגוני מחבלים אוספים מידע על הישיבה במקום, עוקבים ומתצפתים, והוא הורה להגביר את אמצעי הביטחון.

דובר עתניאל, יהודה גליק, אישר את הדברים אך ציין כי כל הפעילות הביטחונית שנעשתה בישיבה היתה מעבר למה שהצבא דרש, על פי המלצתה של ועדת הביטחון של הישיבה, שחבריה קציני חי"ר.

בתוך כך, צה"ל עצר אתמול הלילה שלושה פעילי ג'יהאד האיסלאמי בעיירה דורא שבדרום הר חברון. נבדק חשד כי השלושה קשורים בפיגוע ביום שישי. על פרטים נוספים בחקירה הוטל איפול. אנשי הג'יהאד נעצרו במבצע משותף של יחידת המסתערבים "דובדבן" וגדוד החי"ר "לביא". יצויין כי חיילי "לביא" הם שהרגו את אחד המחבלים ביום שישי.

צה"ל הרס הלילה את בתיהם של אחמד עייד פקיית ומוחמד מוסטאפא שהין, שביצעו את הפיגוע בישוב עתניאל בליל שישי. בתיהם של השניים נהרסו בכפר דורא, מערבית לחברון.
 

הרוגי הפיגוע הובאו למנוחות

ארבעת ההרוגים בפיגוע הירי בעתניאל ביום שישי בערב, הובאו אתמול למנוחות. נועם אָפְּטֶר (23) הובא למנוחות בשילה. טוראי יהודה בָּמְבֶּרְגֶר (20) מקרני שומרון הובא למנוחות אתמול בצהריים ביישובו. צביקה זימן (18.5) מרעות הובא למנוחות בבית העלמין במודיעין. גבריאל חוֹטֶר (17) מאלוני הבשן, הובא למנוחות בכפר אדומים.
 

המחבלים חיללו את ארוחת השבת

המחבלים חדרו ליישוב מכיוון הואדי הסמוך. הם חתכו בעזרת מספריים את הגדר שמקיפה את הישיבה ונכנסו למטבח של הישיבה. הם ירו על שני תלמידי ישיבה ששמשו כתורני מטבח, ואחר כך ירו דרך הדלת הסגורה לעבר חדר האוכל. הם גם הצליחו להשליך רימון אחד.

אחד מהם הצליח לברוח, אולם נורה למוות בתום מרדף של שעתיים על ידי כוח נח"ל סמוך לעיירה דהרייה, מספר קילומטרים מדרום-מערב לעותניאל. המחבל היה לבוש מדי צה"ל וחמוש ברובה אם-16. בסריקות שנערכו הובילו עקבות שני המחבלים לכפר הפלסטיני סמוע.

מחקירת האירוע עולה, שאחד מארבעת ההרוגים שהיה אחראי תורני המטבח, נעל את הדלת שמובילה לחדר האוכל, ומנע פגיעה חמורה יותר בתלמידים ובאורחיהם. המחבלים לא הצליחו לפתוח את הדלת, וירו דרכה לעבר הנוכחים בחדר האוכל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by