בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מהנדסים מירדן יבואו לשקם הכותל הדרומי בירושלים  
 
 ייצא כמו חדש. הכותל המערבי (רויטרס)   
 
חדשות נענע

אנשי המשלחת יביאו עמם את הציוד והחומרים הדרושים; הסיבה להתנפחות הכותל היא ככל הנראה ניקוז לקוי של מי גשמים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משלחת של מהנדסים מירדן אמורה להגיע הבוקר (שני) לירושלים כדי להתחיל בעבודות ההצלה בכותל הדרומי. אנשי המשלחת יביאו עמם את הציוד והחומרים הדרושים.

המשלחת הירדנית מגיעה לישראל לנוכח החשש מהתמוטטות מיידית של חלקים בכותל הדרומי, בגלל בליטה בגודל 190 מ"ר שמצויה בו. המומחים הירדנים, שבדקו את הכותל הדרומי לפני חודשים אחדים, המליצה לפרק אבנים בשטח של כ-140 מ"ר מהכותל, למלא את החלל שייווצר בחומרי בניין, חיזוק ודבק ולאחר מכן לצפותו מחדש באבנים.

הסיבה להתנפחות הכותל על פי הירדנים היא ניקוז לקוי של מי גשמים, מי השקייה ומי שופכין. גם הוועד למניעת הרס עתיקות בהר הבית העריך בעבר כי הניקוז בהר הוא שגרם לבליטה, אלא שבוועד קשרו את הניקוז הלקוי גם לבנייה המוסלמית באורוות שלמה ולשינויים שנעשו בחלקו הדרומי של ההר בשנים האחרונות והגבירו את הכשלים בניקוז.

הן ישראל והן הפלסטינים דרשו בעבר לבדוק בעצמם את הכותל הדרומי אך הוואקף סירב לאפשר לישראל לבצע את הבדיקות ואף סירב לשתף פעולה. שר החוץ באותה עת, שמעון פרס, הציע לערב את ירדן. המשלחת הירדנית הגיע לישראל בראשונה באוגוסט, אך הוואקף סירב לאפשר לה לעבוד בטענה שהפיקוח על עבודתה הוא ישראלי. בעקבות הנחיה של ראש הממשלה שרון הגדירה רשות העתיקות את הפיקוח על "מעקב", וכך התאפשרה חזרתה של המשלחת לישראל ותחילת עבודתה באוקטובר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by