בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תימן: הטרוריסט שרצח 3 רופאים קשור לאל-קאעידה 
 
 הרופאים עבדו בבי``ח בעיר ג`יבלה בדרום תימן (רויטרס)   
 
חדשות נענע

שניים מהם נקברו בתימן והשלישי הוטס לארה"ב; האירוע התרחש בבית חולים בעיר ג'יבלה שמדרום לצנעא הבירה; מצב הפצוע קשה; הרוצח אמר לחוקריו כי רצה להתקרב לאללה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הרשויות בתימן הודיעו הערב (שלישי) שנראה כי הטרוריסט, שרצח את שלושת הרופאים האמריקניים בבית החולים המיסיונרי בתימן, קשור לארגון אל-קאעידה. צוות FBI חוקר את הפרשה.

שניים מן ההרוגים נקברו היום ליד בית החולים, בו עבדו משל כ-20 שנים, ואילו גיפה שלישית תוטס לארה"ב. רופא, שנפצע מן הירי, מאושפז במצב קשה בבית החולים בג'יבלה.

היורה, מוסלמי קיצוני בשם עלי עבד אל-ראזק אל-כאמל, בן 35, סיפר לחוקרים ששביצע את הרצח כדי "לטהר את הדת ולהיות קרוב יותר לאללה" וכי יש לו קשר לאדם שהתנקש לפני יומיים באישיות פוליטית בכירה בתימן. שגרירות ארה"ב בצנעא פירסמה הודעת גינוי למעשה וקראה לשלטונות למצות את הדין עם הרוצח.

הפיגוע התרחש בבית חולים מיסיונרי בשם מעאדן, שהוקם על ידי אמריקנים, במחוז איב המרוחק כ-170 קילומטר דרומית לצנעא הבירה. כאמל נכנס לבית החולים כשהוא מתחזה לפצוע והתקרב לחדר שבו התקיימה פגישה בין העובדים האמריקנים להנהלה התימנית של בית החולים.

בהכנסו לחדר פתח בירי לעבר שלושת הרופאים שנהרגו, ורדף אחרי רופא נוסף, אותו הצליח לפצוע. כאמל נעצר ונחקר על ידי כוחות הביטחון המקומיים ומחקירתו עולה כי הוא סטודנט באוניברסיטת אל-אימאן, שנסגרה בעבר בשל קיצוניותה המוסלמית.
 

שורה של תקריות נגד מטרות מערביות בתימן ובמפרץ הפרסי

 
בחודשים האחרונים אירעו בתימן כמה תקריות בהן היו מעורבים, על פי החשד, פעילי איסלאם קיצוניים שנחשדים בקשרים עם ארגון אל קאעידה.

באוקטובר עלתה באש אל מול חופי תימן מיכלית דלק צרפתית, לאחר פיצוץ שאירע על סיפונה. שום ארגון לא לקח אז אחריות לפיצוץ, אך בקלטת שהעביר אל קאעידה לתחנת הטלוויזיה הקטארית, אל ג'זירה, נשמע מנהיג הארגון, אוסאמה בן לאדן, כשהוא משבח את הפגיעה במיכלית, בין יתר התקפות הטרור שבוצעו באותה תקופה נגד מטרות מערביות באיזור המפרץ הפרסי.

בנובמבר נהרגו 6 פעילים של אל קאעידה כשטיל נורה לעבר המכונית בה נסעו במחוז מאריב בתימן. ארה"ב קיבלה את האחריות לחיסול השישה ובמקביל שבה ודרשה משלטונות תימן לעצור את פעילי הטרור שבתחומה.

מאז המתקפה האמריקנית באפגניסטן, נחשבת תימן מקלט נוח לטרוריסטים ומעריכים כי פעילים רבים של אל קאעידה נמלטו אליה מאפגניסטן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by