בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בג"ץ דחה עתירתם של סרבני השירות בשטחים 
 
 ``מחר ההתנגדות תהיה לפנות מאחזים``. חיילים בחברון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בקשו לאפשר לחיילים לקבל פטור מטעמי מצפון; שופטי בג"ץ: סרבנות מצפון סלקטיווית עשויה "לרופף את החישוקים המחזיקים אותנו כעם"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בג"ץ דחה הבוקר (שני) את עתירתם של שבעה חיילי מילואים בגין סירובם לשרת בשטחים. השבעה, ובראשם סגן דוד זונשיין, עתרו נגד החלטתו של הפרקליט הצבאי הראשי שלא לבטל את הרשעתם בדין משמעתי. העותרים ביקשו מבית המשפט לאפשר לחיילים שמצפונם לא מתיר להם לשרת בשטחים לקבל פטור מטעמי מצפון.

שופטי בג"ץ, אהרן ברק, אילה פרוקצ'יה ודורית בייניש, קבעו כי לא ניתן להכיר בסרבנות מצפון סלקטיווית, שכן היא עשויה "לרופף את החישוקים המחזיקים אותנו כעם. אתמול היתה ההתנגדות לשרת בדרום לבנון, היום ההתנגדות היא לשרת ביהודה ושומרון ומחר ההתנגדות תהיה לפנות מאחזים".

זונשיין עתר לבג"ץ לאחר שנשפט בבית דין משמעתי על סירובו לשרת מעבר לקו הירוק, ונשלח ל-35 יום מאסר בכלא צבאי. בעתירתם של זונשיין וששה קצינים וחיילים קרביים במילואים, נטען שסירובם לשרת בשטחים חוקי כי בשנתיים האחרונות הפך הכיבוש בשטחים לבלתי חוקי. לעתירה צורפו 26 דו"חות, שבחנו את השלכות הכיבוש מתחילת האינתיפאדה, ועדויות של קצינים ולוחמים ששירתו בשטחים. בעקבות פסק הדין ישוב זונשיין לכלא לתקופה של שלושה שבועות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by