בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בן לאדן ניסה לבנות פצצת אטום כבר בשנת 2000 
 
 ניסה לקבל סיוע ממדען אטום פקיסטני. בן לאדן (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כך עולה מראיון שקיימה סוכנות איי.פי עם בנו של מדען אטום פקיסטני; ישראלי נעצר בפנמה בחשד שניסה לרכוש נשק עבור אל קאעידה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סוכנות הידיעות איי.פי מדווחת היום (שני) כי אוסאמה בן לאדן פנה למדען אטום בכיר בפקיסטן, כדי שיסייע לארגון בבניית פצצת אטום. בראיון עם בנו של המדען, סולטן באשיר א-דין מחמוד, נחשף כי הפניה נעשתה זמן קצר לפני התקפת הטרור של ה-11 בספטמבר 2001 בארה"ב.

על האב נאסר להתראיין אך בנו, עזים מחמוד, סיפר כי בן לאדן שוחח עם אביו במהלך שנת 2000 ועד יולי 2001. וכי אביו רצה לעזור לטאליבן, משום שהוא מוסלמי אדוק. האב נפגש עם בן לאדן בקבול בירת אפגניסטן, באמצעות איש קשר בשם אבו בילאל, ושמע ממנו שהארגון מבקש את עזרתו בפיתוח נשק גרעיני.

באשיר מחמוד סירב לבקשה אך בן לאדן הוסיף ושאל אם יוכל לסייע בהשגת אורניום מועשר, ואם יהיה מוכן להדריך את אנשי הארגון כיצד לטפל בחומרים רדיואקטיביים. המדען אינו יודע, לטענת בנו, לאיזה שלב הגיע אל קאעידה בבניית הפצצה.

דבריו של עזים מחמוד מאשרים את מה שחשבו כבר מזמן מומחי מודיעין בארה"ב, שבן לאדן ניסה להשיג יכולת גרעינית.
 

ושינגטון פוסט: סוחר נשק ישראלי ניסה להשיג נשק לאל קאעידה

 
ה"וושינגטון פוסט" מדווח כי סוחר נשק ישראלי נעצר בפנמה, על חלקו בעסקה לרכישת נשק עבור ארגון אל קאעידה. על פי הדיווח, שמעון ילניק נשלח לכלא בפנמה לאחר שנאשם בקשר למכירת נשק לגורמים קיצוניים בקולומביה.

סוחר נשק לבנוני סיפר כי העביר לילניק רשימת נשק כדי שיציע מחיר עבור העסקה, שבסופו של דבר לא יצאה לפועל. הסוחר הלבנוני, עזיז נאסור, שעוסק גם בסחר ביהלומים, מעורב מאז 1989 ברכישת יהלומים עבור אל קאעידה. הוא יצר קשר עם ילניק כשחיפש בעבר דרך להשיג נשק מבולגריה וניקרגואה.

העיתון מדווח כי ילניק שלח בינואר 2001 אי-מייל לסוחר נשק רוסי שפועל בגוואטמלה, שבו התייחס להזמנה מ"ידידנו באפריקה". ילניק צירף רשימה של נשק ותחמושת שבה גם מאות טילים, כולל טילי סטרלה נגד מטוסים. הוא ביקש הצעת מחיר מבלי להזכיר את יעד המשלוח.

שמעון ילניק מכחיש כל קשר לפעילות בלתי חוקית. נאסור נעצר בבלגיה באפריל השנה והוא מואשם בניהול חברה ליבוא יהלומים בבעלות אל קאעידה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by