בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הערכה: קליין יוחלף לאחר הבחירות; רה"מ מכחיש 
 
 קליין. מעכשיו ייפגש עם שרון כל חודש (רויטרס)   
 
חדשות נענע

שרון נזף אתמול בקליין על רקע התבטאותו לפיה התמוטטות בנק גדול אינה תסריט דמיוני; המועדמים שהוזכרו: יעקב נאמן וליאו ליידמן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לשכת ראש הממשלה מיהרה לשגר אמש (שני) הבהרה לגבי הדיווחים על החלפתו הצפויה של הנגיד קליין ביעקב נאמן, זאת לאחר שנועד קדום לכן עם קליין בארבע עיניים על רקע התבטאותו של הנגיד, לפיה "התמוטטות בנק גדול בישראל אינה תסריט דמיוני".

יצוין כי זוהי שיחה ראשונה של השניים מאז נועדו בדצמבר 2001 על מנת לסכם על עסקת החבילה במשק. שרון החליט גם ליזום מעתה פגישה עם הנגיד מדי חודש. הפגישה ארכה כ-15 דקות בלבד. אחד ממקורבי שרון אמר בסוף השבוע, כי אלמלא מערכת הבחירות היה שרון "מטפל בנגיד לאלתר".

גורמים המקורבים לשרון אמרו שדברי קליין נאמרו דווקא בתקופה שבה המשק זקוק ליציבות. בשוק ההון מעריכים, כי הפגישה בין ראש הממשלה לנגיד בנק ישראל היתה מעין 'כרטיס צהוב' לקליין, וכי ראש הממשלה לא יהסס להדיח את קליין במקרה של מעידה נוספת. עם זאת, מדגישים אותם גורמים, הדחת הנגיד בתקופה של בחירות ואי יציבות היתה יוצרת רושם מאד שלילי בקרב השווקים בעולם ונתפסת כהחלשת הבנק המרכזי.

הבוקר (שלישי) הוזכר שמו של המשנה לשעבר של הנגיד פרנקל, שהפסיד את הכהונה לקליין, ליאו ליידרמן שפרש לאחרונה מדוייטשה בנק.
 
 
מבנק ישראל נמסר, כי בשיחה הוחלפו דעות על צעדים שונים שעל הממשלה לנקוט כדי לעצור את תהליך ההתכווצות במשק, במגמה לחזור לצמיחה. "בפגישה נדונה גם סוגיית העובדים הזרים, וראש הממשלה ביקש מהנגיד לשלוח לו את התכנית המוצעת על ידי בנק ישראל לצמצום מספרם, במגמה לעודד את התעסוקה של ישראלים", ציינו בבנק ישראל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by