בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הרמטכ"ל: בניגוד לידיעות, מסכות האב"כ אינן לקויות 
 
 החיסון מזוהם, מסוכן ומקולקל. חיסון נגד אבעבועות שחורות (רויטרס)   
 
חדשות נענע

לטענתו, ישנם גורמים אינטרסנטיים, שהפיצו את המידע; 'הארץ': כמיליון וחצי ישראלים מחזיקים במסיכות אב"כ שאינן מתאימות להם; "ידיעות אחרונות" חושף ליקויים בהכנת החיסון לאבעבועות שחורות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הרמטכ``ל, רב-אלוף משה יעלון, אמר היום (שלישי) בוועדת החוץ והביטחון, שהפרסומים לגבי אי תקינותן של מסכות האב``כ אינן נכונים, וכי מי שפרסם את הידיעות הם גורמים אינטרסנטיים.

לדבריו של הרמטכ"ל, המסכות שנמצאות בידי הציבור מתאימות, ויכולות להגן על האזרחים. לגבי פיתוחה של מסכת אב``כ חדשה אמר יעלון, שהיא לא עומדת עדיין במבחני הבטיחות, וכי יש גורמים שיש להם אינטרס, שהמסכות אלה יחולקו לציבור בכל זאת.

מוקדם יותר פרסם "הארץ" ידיעה לפיה מיליון וחצי מאזרחי מדינת ישראל מחזיקים במסיכות אב"כ שאינן מתאימות למידותיהם. בנוסך, נודע שמנתונים שהועברו למנכ"ל משרד הביטחון ומדיונים שהתקיימו במערכת הביטחון עולה עוד, כי המסיכות לא מבטיחות מיגון במקרה של התקפה ביולוגית או כימית.

ראש מינהלת רמדה, אסתר קרסנר, שנחשבת לגורם המוסמך ביותר בתחום האב"כ במערכת הביטחון, אומרת כי המסכות לא מבטיחות מיגון במקרה של התקפה כימית או ביולוגית, משום שבפעולות נורמליות שמבצעים אנשים שחובשים מסיכות, כמו נשימה עמוקה, תנועות ראש ודיבור, נגרמת למסיכה דליפה שמפחיתה את יכולת המיגון שלה.

בעיה נוספת של המסיכות, לדברי בכיר במערכת הביטחון, היא העובדה שהן מיוצרות בשתי מידות בלבד - לגילאי 8 עד 15 ולמבוגרים - לשני המינים. מניתוחים של מערכת הביטחון עולה עוד, כי נשים מוגנות פחות מגברים במסיכות האב"כ.
 

דיווח: ליקויים חמורים בהכנת החיסון נגד אבעבועות שחורות

 
העיתון "ידיעות אחרונות" חושף היום דו"ח סודי פנימי, שהוכן במערכת הבריאות בנוגע לחיסון נגד אבעבועות שחורות. בדו"ח מפורטים 68 ליקויים בהכנת החיסון, ובין היתר נחשף כי החיסונים הוחזקו במקרר אחד עם חיידקי דבר וכולירה ועשירית מהם התגלו כמזוהמים.

עוד קובע הדו"ח, כי מעולם לא הוכחה יעילותה של שיטת הייצור של החיסון, אותו הוא מגדיר "מזוהם, מסוכן, מקולקל ולא עומד בסטנדרטים של עולם הרוקחות". על פי סטנדרטים אלו צריך היה להשמיד מיידית את כל מלאי החיסונים הפגומים, אך זה לא נעשה.

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה לדיווחים, כי אין מקום לחשש והחיסון בטוח. בראיון לגלי צה"ל, אמר הבוקר מנכ"ל משרד הבריאות, בועז לב, כי "החיסון הזה הוא אפקטיבי. הוא מייצר נוגדנים טובים על פי כל סטנדרט בינלאומי". לב הוסיף עוד כי "מאז הדו"ח השתנו הרבה דברים: המעבדה נסגרה ועברה למקום אחר; צורות האפסון השתנו". לב הדגיש עם זאת, כי גם לפני פעולות אלו, היה החיסון הקיים בטוח.
 

דיווח: הימ"מ הופקד על הטיפול בטרור כימי או ביולוגי

"הארץ" מדווח היום כי הטיפול בטרור כימי או ביולוגי הופקד בידי היחידה המיוחדת למלחמה בטרור (ימ"מ) של המשטרה. למרות שכמה יחידות מובחרות בצה"ל עברו אימונים מיוחדים לקראת תרחיש כזה, הוטלה המשימה על הימ"מ, שנחשבת ליחידה המיומנת ביותר בהשתלטות על מחבלים וחילוץ בני ערובה.

תפקיד היחידה לטפל בפעילי טרור שינסו לבצע בארץ פיגוע בנשק ביולוגי או כימי. לצורך כך הצטייד לאחרונה הימ"מ בחליפות מיגון מיוחדות נגד נשק ביולוגי וכימי, שמיוצרות בחו"ל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by