בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב: חיפושים אחרי חשודים נוספים בתכנון פיגוע 
 
 תמונות חמשת החשודים (מתוך אתר ה-FBI)   
 
חדשות נענע

היום יפרסם ה-FBI תצלומיהם של עוד 6 חשודים בחדירה לארה"ב במטרה לבצע פיגוע; ארה"ב עוקבת אחר ספינות של אל קאעידה מחשש לפיגועים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חוקרי ה-FBI יפרסמו היום (חמישי) תצלומים ופרטים של עוד שישה אנשים החשודים בקשר לזיוף המסמכים והדרכונים והקשורים אולי לארגון טרור המנסה לעשות פיגוע בארצות הברית. כך אומרים פקידים בוושינגטון שהוסיפו כי החקירה בפרשה התרחבה גם לפקיסטאן ולבריטניה. חוקרים של ה-FBI מתכוונים לחקור בלאהור שבפקיסטאן אדם שטוען כי הוא דומה דמיון מלא לתמונתו של אחד החשודים והוא אומר כי מעולם לא היה לו קשר לארגוני טרור.

לפני כמה ימים פורסמו תמונות ופרטים של חמישה חשודים מן הקבוצה ונאמר כי הם נכנסו לארצות הברית מקנדה לעשות פיגוע בליל השנה החדשה.

בתוך כך, דיווח ה"וושינגטון פוסט" שלשום כי גורמי ביון ומודיעין של ארה"ב עוקבים אחרי 15 ספינות מטען, השייכות לארגון אל קאעידה ומשייטות ברחבי העולם, מחשש שישמשו לפיגועי טרור. העיתון מצטט גורם אמריקני בכיר באומרו, כי על אותן ספינות עלולים להיות פעילים של הארגון וכן, אמצעי לחימה, חומרי נפץ ואפילו כסף.

החשש בקרב גורמי הביטחון בארה"ב, הוא מהאפשרות שהספינות ישגרו סירות ממולכדות לעבר אוניות נוסעים או ספינת תענוגות. כן חוששים מפיצוץ של ספינה עמוסת חומרי נפץ בנמל הומה אדם.

לדברי הגורם הבכיר, ארה"ב עוקבת אחר הספינות באמצעות מטוסי ריגול ולוויינים, אך עדיין יש חשש מאיבוד עקבותיהן. במעקב מסייעים גם משתפי פעולה בנמלים שונים וציי בעלות הברית של ארה"ב, אך המעקב נתקל לעיתים בקשיים, מאחר והספינות משנות את שמן בתכיפות רבה, נרשמות על שם חברות אחרות ונצבעות מחדש.

הממשל האמריקני החל להתייחס לאפשרות של תקיפה בים או ממנו, מאז התקפות הטרור של ה-11 בספטמבר 2001 והורה על הגברת הבדיקות, שנעשות לספינות שנכנסות למים הטריטוריאליים של ארה"ב. בבדיקות נבדקים גם תכולת הספינות ואנשי הצוות שלהן. במקביל הקימו גורמי הביון האמריקניים מאגר נתונים שיקל על המעקב אחר הספינות.
 
 
אל קאעידה מחזיק כבר שנים בצי של ספינות ואחת מהן אף סייעה בעבר לביצוע הפיגועים בשגרירויות ארה"ב בקניה ובטנזניה. הספינה הובילה את חומרי הנפץ ששימשו לפיגועים שהיו בשנת 1998.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by