בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צפון קוריאה: אנחנו חייבים להחזיק בנשק גרעיני 
 
 חוברת העוסקת בנושא המלחמה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הסיבה: ארה"ב מאיימת עליה בנשק כזה; קוריאה סילקה את פקחי הנשק של האו"ם, אשר פנו לבדוק את סין; צ. קוריאה מאיימת להילחם עד האדם האחרון, אם תפלוש אליה ארה"ב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צפון קוריאה שבה היום (שלישי) ומאשימה את ארה"ב בתכנון פלישה לשטחה, ומאיימת להלחם "עד האדם האחרון" נגד האמריקנים. שגריר צפון קוריאה במוסקווה אמר שארצו לא תוכל לקיים את האמנה הבינלאומית, המחייבת פירוק נשק גרעיני, משום שארה"ב מאיימת עליה בנשק כזה.

מוקדם יותר סילקה צ. קוריאה שני פקחי נשק של האו"ם, על רקע חידוש פעילותם של הכורים הגרעיניים שלה. בתחילה הכחישה קוריאה שתשתמש בכורים לשם הפקת אמצעי לחימה, והתעקשה שמדובר בתחנות כוח לשם הפקת חשמל. בתחילת החודש סילקה את מכשירי המעקב שהוצבו במתקנים הגרעיניים שלה, ובשבוע שעבר העבירה אלפי מוטות דלק חדשים והוסיפה פלוטוניום לכור.

ארה"ב החלה לאיים על צ. קוריאה בסנקציות כלכליות, צעד אותו מנסה השכנה הנאמנה, דרום קוריאה, למנוע. היא טוענת שזה לא יעבוד, ושאין פתרון מלבד משא ומתן דיפלומטי. גם יפן מנסה להשפיע על צ. קוריאה להתרכח, ולהיכנע לדרישות הבינלאומיות, כדי למנוע מלחמה. אמש אמר מזכיר המדינה, קולין פאוול, שאין לארה"ב כוונה לפלוש לצ. קוריאה. בשבוע שעבר אמר הנשיא בוש, שלא תהיה לו ביעיה ללחום בשתי חזיתות, אם ייאלץ.

המודיעין האמריקני מעריך, שלאחר שתפעיל צ. קוריאה את המתקן לייצור פלוטוניום, היא תוכל לייצר ארבע עד שש פצצות גרעין בתוך כחצי שנה. רוסיה מפריכה את הטענה, בנימוק שאין לה טכנולוגיה מתאימה, ודאי לא בזמן הקרוב.

הפקחים שסטלקו מצ. קוריאה, אזרח לבנוני ואזרחית סינית, הגיעו לסין, אשר מתכוונת גם היא לשוב ולהפעיל את תוכניות הנשק הגרעיני שלה, בניגוד להתחייבויותיה הקודמות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by