בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חגיגות השנה החדשה הגיעו לניו יורק 
 
 חגיגות בטיימס סקוור. ניו יורק 2003 (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ב-7:00 (שעון ישראל) נכנסה לה שנת 2003 בניו יורק; כדור הכסף הענק סימל להמונים את תחילת החגיגות תחת האבטחה הכבדה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מאות אלפי ניו יורקים התכנסו הבוקר (רביעי) בטיימס סקוור לחגיגות הסילבסטר המסורתית. החגיגות השנה צנועות יחסית עקב המיתון הכלכלי, ותשומת לב רבה הוקדשה להסדרי הביטחון במקום בשל חששות מפני נסיונות של גורמי טרור לחבל בחגיגות. אך למרות הכל מאות חוגגים הגיעו כמו בכל שנה וחזו בכדור הכסף הענק שירד מהשמיים וחשף את הספרות 2003.

לצד כדור הבדולח ניתן היה לצפות ב-10,000 בלונים אדומים שחולקו לחוגגים, וכן למטר של קונפטי בצבעי האדום- לבן-כחול שהוכן מבעוד מועד. שוטרים רבים מוצבים במקום, רבים מהם, ללא מדים, יתערבבו בחוגגים. פרט לאירוע הרשמי בטיימס סקוור נערכות בשעות אלה בניו יורק וברחבי ארה"ב כולה חגיגות פרטיות רבות.
 

אוסטרליה: סופה של שנה טראומטית

 
בחלקים הרחוקים יותר של כדור הארץ כבר החלו מזמן בחגיגות לציון השנה האזרחית החדשה. סידני קיבלה את השנה החדשה במטחי ארוך של זיקוקי די-נור שנורו מעל לנמל. מתחת לגשר נתלתה יונת נאון גדולה, המחזיקה במקורה עלה של זית. המילה "שלום", מעוצבת גם היא בנאון, מוסגרה בזיקוקין.

היו אלה סמלים לציון סופה של שנה טראומטית עבור האוסטרלים, שלא התאוששו מהפיגוע באי באלי האינדונזי. בפיגוע נהרגו 200 בני אדם, בהם 90 אוסטרלים, אשר חלקם נטמנו בקבר אחים, משום שגופותיהם היו במצב שלא אפשר זיהוי.

מיליוני אוסטרלים צפו בשידורי האירוע, שלוו בצלילי "כרמינה בורנה" של קרל אורף ובצלילים של צ'ייקובסקי. הטקס הסתיים בסימפוניה התשיעית של בטהובן, כאשר מפל של אור נשפך מן הגשר אל המים.

בפיליפינים נפתחה השנה החדשה בצלילים צורמים יותר. 4 בני אדם נהרגו ו-26 נפצעו בפיגוע שהתרחש בחגיגות בדרום המדינה.
 

כוננות שיא ברחבי העולם מחשש לפיגועים

על רקע הפיגועים מלוות החגיגות בתגבורת של הסדרי ביטחון. המשטרה חסמה רחובות שלמים במרכז העיר, וחסמה כניסת מכוניות לאזור. ממשטרת סידני נמסר, שהן מעודדים את התושבים לצאת לרחובות ולקבל את פני השנה החדשה. עוד נמסר, כי לא התקבלו התרעות ממודקות על פיגועים.

החשש מפיגועי טרור העלה לשיא את הכוננות הביטחונית גם במדינות אחרות. 200 אלף שוטרים אינדונזיים, המהווים שני שליש משוטרי המדינה, יפטרלו במהלך החגיגות ברחובות ג'קרטה. השוטרים יאבטחו מסגדים, מרכזי קניות ומקומות בילוי. שגרירויות שונות במדינה הזהירו את אזרחיהן להיזהר בשעת החגיגות.

משטרת תאילנד הקצתה כ-5,000 שוטרים לאבטחת החגיגות בבירה, בנגקוק. מיליון תאילנדים צפויים להשתתף במסיבה הגדולה, שתתקיים ברחובות העיר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by