בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ליברמן: לבחון הבנייה הבלתי חוקית בשטחי C, בנגב ובגליל 

ליברמן: לבחון הבנייה הבלתי חוקית בשטחי C, בנגב ובגליל

 
 
חדשות נענע 10

השר לאיומים אסטרטגיים פנה לאולמרט בדרישה שתוקם ועדה לבדיקת הבנייה הלא חוקית של פלסטינים. לדבריו, מדובר בסכנה גדולה יותר מאשר המאחזים שמקימים המתנחלים. מוקדם יותר דרש להרחיב את סמכויות הוועדה לענייני מאחזים. לדבריו: אין דבר כזה מאחזים לא חוקיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השר לעניינים אסטרטגיים, אביגדור ליברמן, פנה אמש (ראשון) לראש הממשלה, אהוד אולמרט, בדרישה שתוקם ועדה לבחינת הבנייה הבלתי חוקית של פלסטינים בשטחי C, בנגב ובגליל.
 
 ועדת השרים לענייני מאחזים התכנסה לדיון ראשון זה יותר משנה. בפתח הדיון התעורר ויכוח בין השרים על סמכויות הוועדה. השר לעניינים אסטרטגיים, אביגדור ליברמן, דרש לתת לוועדה סמכויות נוספות, כלומר, להרחיב את סמכויותיה על חשבון סמכויותיו של שר הביטחון, אהוד ברק. ליברמן ביקש לקבוע כי הוועדה תגבש את אמות המידה לפיהם יפונו או לא יפונו מאחזים. שרת החוץ, ציפי לבני, אמרה בדיון כי הסמכות להורות על פינוי מאחזים נמצאת בידי ראש הממשלה ושר הביטחון, ושם היא גם צריכה להישאר. לדברי לבני, הוועדה צריכה לעסוק יותר בקביעת הכללים והנהלים לבנייה בגדה.

לכתבה המלאה 
במכתב ששיגר ליברמן לאולמרט, טען כי הבנייה הבלתי חוקית של הפלסטינים בגדה המערבית חמורה יותר מהמאחזים שמוקמים על ידי המתנחלים. לדבריו, "מדאיגה במיוחד תופעת הבנייה הבלתי חוקית לאורך צירים עוקפים ביהודה ובשומרון, המסכנים את חיי היהודים". בתוך כך, הציע שבראש הוועדה תעמוד עו"ד טליה ששון, שחיברה את דו"ח המאחזים ולדבריו "צברה ניסיון רב כשעמדה בראש הוועדה הקודמת".

במהלך דיון של הוועדה לענייני מאחזים, שהתקיים מוקדם יותר היום, דרש ליברמן לתת לוועדה סמכויות נוספות. ליברמן ביקש לקבוע כי הוועדה תגבש את אמות המידה לפיהם יפונו או לא יפונו מאחזים. ליברמן אמר כי הוא מתנגד לפינוי מאחזים, מאחר שלדעתו הם חוקיים. "אני לא מקבל את הטענה שמדובר במאחזים לא חוקיים. הכל נעשה ברשות הממשלה, וזו היתה מעורבת בהקמה של המאחזים, ולכן הם חוקיים", אמר.

שרת החוץ, ציפי לבני, אמרה בדיון כי הסמכות להורות על פינוי מאחזים נמצאת בידי ראש הממשלה ושר הביטחון, ושם היא גם צריכה להישאר. לדברי לבני, הוועדה צריכה לעסוק יותר בקביעת הכללים והנהלים לבנייה בגדה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by