בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בג"ץ: לקבוע תוואי אחר לגדר ההפרדה בבילעין 

בג"ץ: לקבוע תוואי אחר לגדר ההפרדה בבילעין

 
 
חדשות נענע 10

שופטי בג"ץ קיבלו את עתירת תושבי הכפר הפלסטיני, שביקשו לשנות את תוואי הגדר ליד הכפר

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(0:19 דק')

 
 
בג"ץ הורה לצה"ל לשנות את תוואי גדר ההפרדה באזור בילעין, בעקבות עתירה של התושבים הפלסטינים שטענו כי התוואי הנוכחי גורם לסיפוחם לישראל של אדמותיהם החקלאיות. בעקבות ההחלטה צה"ל יצטרך להזיז את תוואי גדר הביטחון שסיפחה לישראל את האדמות החקלאיות של הכפר בילעין וכך לא תוכל להתרחב שכונת מתתיהו-מזרח שבמודיעין עלית.
 
 תנועת המחאה נגד הגדר בבילעין חגגה שנתיים לייסודה, ואכן, באדיבות החיילים והמפגינים המנוסים, היה שמח, והמופע האור-קולי דפק כמתוכנן: כדורי מתכת מצופי גומי נורו, רימוני גז והלם הושלכו ואבנים יודו. כל אלה השרו על המקום את האווירה המוכרת והטובה, לתפארת מדינת ישראל, ומתנחלי העתיד על אדמות בילעין אשר במתיתיהו מזרח

(לכתבה המלאה) 
השופטים, בראשות נשיאת בית המשפט העליון דורית בייניש, קבעו כי לא שוכנעו שחיוני מטעמים ביטחונים לשמור על התוואי הנוכחי. לפיכך הורו לממשלה ולצה"ל לשקול מחדש את התוואי הקיים ולבחון תוואי חלופי, שיוכל להבטיח את הביטחון של התושבים ושפגיעתו בתושבי בלעין תהיה קטנה יותר. בפסק הדין כתבה נשיאת בית משפט העליון, דורית בייניש: "תוואי הגדר פוגע בתושבי בילעין. פגיעה זו נגרמת כתוצאה מתפיסת קרקעות לשם הקמת הגדר עצמה, עקירת עצים המצויים בתוואי, וכליאת שטחים חקלאיים מעובדים מצידה "הישראלי" של הגדר... ניכר בבירור כי קביעת תוואי הגדר הושפעה באופן משמעותי מהתכניות להקמת שכונות חדשות ממזרח למודיעין עלית.

עוד כתבה השופטת בייניש, כי על המדינה "לשקול מחדש, בתוך זמן סביר, חלופה לתוואי גדר ההפרדה באדמות בילעין, הפוגעת פחות בתושבי הכפר ומוציאה ככל האפשר את השטחים המעובדים מזרחה מהגדר. בהקשר זה יש לבחון את החלופה באופן שממערב לגדר הביטחון ייכללו השטחים של שלב א' של שכונת מתתיהו מזרח, ואילו השטחים החקלאיים שבוואדי נחל דולב והשטחים המיועדים להקמה בעתיד של שלב ב' של שכונת מתתיהו מזרח יוותרו מצידה המזרחי של הגדר".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by