בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
זליכה: ראש הממשלה משקר קבל עם ועולם  

זליכה: ראש הממשלה משקר קבל עם ועולם

 
 
אסף זוהר

הוועדה לביקורת המדינה דנה בפרשת החשב הכללי באוצר ירון זליכה. שר האוצר, רוני בר-און אמר בדיון כי: "הדיבורים על הדחה, על פיטורים או על גירוש או על כל דבר אחר שאתם מדברים אין להם שחר". זליכה טען מנגד, כי "במצב העניינים שבו אנו נמצאים כיום, הכהונה שלי לא קצובה. אבל פה לא מנסים לקצוב כהונות אלא מנסים לקצוב אותי"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(1:47 דק')

 
 
הוועדה לביקורת המדינה דנה היום (שלישי) בפרשת החשב הכללי באוצר ירון זליכה.
 
חוזה העסקתו של זליכה במשרד האוצר עתיד להסתיים באוקטובר. ביום רביעי שעבר בישר שר האוצר, רוני בר-און, לחשב הכללי כי כהונתו לא תוארך. לפיכך צפוי זליכה לעזוב את תפקידו עם סיום חוזהו באוקטובר הקרוב. בר-און בישר לזליכה על החלטתו בפגישה שערכו השניים בלשכת השר בירושלים.

החשב הכללי אמר בדיון כי ראש הממשלה אהוד אולמרט, "משקר קבל עם ועולם כשהוא טוען שניסה לפטר אותי זמן רב קודם לכן." והוסיף, "במצב העניינים שבו אנו נמצאים כיום, הכהונה שלי לא קצובה. אבל פה לא מנסים לקצוב כהונות אלא מנסים לקצוב אותי".

לדבריו הניסיונות של ראש הממשלה, אהוד אולמרט להדיחו "החלו בפברואר 2006, לאחר שנודע דבר החקירה של מבקר המדינה בעניין מעורבותו של אולמרט במכרז למכירת בנק לאומי. ראש הממשלה מנסה להרחיק את מועד עדותו". אמר זליכה והוסיף "הוא משקר בפני עם ועולם. הוא ניסה לפטרני זמן רב קודם לכן. היו ארבעה נסיונות להדיח אותי ובוודאי היו נוספים".

זליכה הוסיף ואמר כי "היו גילויים שלאורן הועלו חשדות כבדים בעניין מכרז בל"ל כבר במהלך אוגוסט 2005. רק עיוור חרש ואילם לא יכול היה להבחין שהתרחשו דברים תמוהים בפרשת בנק לאומי. על רקע זה ניסינו להתלונן בזמן אמת באמצע המכרז. למרבה הצער זה לא הסתיים. נותרנו לבדנו בחודשיים הללו. עשינו כמיטב יכולתנו לעצור את ההתרחשויות. חלק מהזמן האמנו שנצליח, חלק מהזמן חששנו".

במהלך הדיון שהתקיים בכנסת התייחס בר-און לנושא: "הדיבורים על הדחה, על פיטורים או על גירוש או על כל דבר אחר שאתם מדברים אין להם שחר", אמר בר-און והוסיף: "ביקשתי לבדוק אחורה 18 שנה במשרד האוצר, למעט מקרה אחד שהיה עניין של בעיה אישית, לא הוארכה כהונה של אף חשב כללי במדינת ישראל". בר-און הדגיש כי מעולם לא שוחח עם אולמרט בעניינו של זליכה.

אתמול, נועד זליכה עם מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס באפשרות להוציא צו מיוחד שימנע זמנית את סיום כהונתו. בפגישתם דנו השניים באפשרות להוציא צו מיוחד שימנע זמנית את סיום כהונתו. במסגרת הצו אמור היה זליכה להיות מוגדר כ"חושף שחיתויות במגזר הציבורי", וכך יהיה חסין מפני הדחה.

כאמור, כהונתו של החשב הכללי הייתה אמורה להסתיים בחודש אוקטובר, אך בתחילת השנה הוא הביע רצון להמשיך בתפקיד מתוך ``מחויבות להגן על הקופה הציבורית ממעשי-שחיתות``, כלשונו. זליכה צפוי להיאבק נגד פיטוריו, וארגונים משפטיים כבר הצהירו כי יצטרפו למאבקו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by