בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הקבינט: מבצע בעזה, אך לא כעת 

הקבינט: מבצע בעזה, אך לא כעת

 
 
צ`יקו מנשה

הקבינט המדיני ביטחוני דן בנושא המצב בשדרות, והחליט שלא לצאת בשלב זה למבצע צבאי בעזה, בעקבות התנגדות מערכת הביטחון ליציאה לפעולה צבאית רחבה עד לשיפור המיגון בשדרות. צה"ל יפעל באופן נקודתי נגד יורי הקסאמים, ומערכת הביטחון תכין תכנית פעולה לצמצום ירי הרקטות על שדרות. כוחות צה"ל חשפו בעזה ארבעה משגרי קסאם מוכנים לשיגור. השר רמון: "אנחנו המדינה היחידה בהיסטוריה שמותקפת ובמקביל מספקת חשמל ומים למדינה התוקפת"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(1:07 דק')

 
 
הקבינט המדיני בטחוני התכנס היום (רביעי) לדיון מיוחד בנושא שדרות, והחליט שלא לצאת בשלב זה למבצע צבאי בעזה. בדיון הוחלט שצה"ל ירחיב את הפעולות הנקודתיות נגד מחבלים ברצועה. ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ביקש מראשי מערכת הביטחון לגבש תכנית פעולה לצמצום מקסימלי של ירי הקסאמים על עזה.
 
מערכת הביטחון העבירה בישיבה מסר, לפיו מבצע גדול ברצועת עזה הוא ככל כנראה בלתי נמנע לנוכח התחמשותו הגוברת של חמאס ברצועה והמשך ירי הקסאמים, אך כדאי לדחותו לפי שעה במספר חודשים. גורמי הביטחון מציינים שמבצע נרחב ברצועה יגביר את מטחי הקסאמים בטווח הקצר, ולכן חשוב לדאוג תחילה למיגון של תושבי שדרות טרם ההתקפה.

הדיון כונס ביוזמת השר לביטחון הפנים, אבי דיכטר, ונדונו בו הצעות השרים להחריף את צעדי הענישה של ישראל נגד האוכלוסייה הפלסטינית, כדי שזו תיצור לחץ על יורי הקסאם מרצועת עזה. השר חיים רמון הסביר הבוקר את הצעתו לפגוע בתשתיות בעזה בתגובה לירי הרקטות. "על כל ירי קסאם, על כל פעולת טרור שמכוונת למדינת ישראל, אנחנו נפסיק לתקופת זמן מסוימת את אספקת החשמל", טען רמון בראיון ברדיו ללא הפסקה.

"אין תקדים בהיסטוריה העולמית, שמדינת אויב פוגעת באזרחי מדינה, ומנסה להפוך ערים בישראל לערי רפאים, והמדינה המותקפת מספקת חשמל ומים למדינה התוקפת", סיכם רמון. שר הביטחון אהוד ברק עדכן את השרים בפרטי הבדיקה המשפטית שנערכת בעניין. בגלי צה"ל דווח, כי מערכת הביטחון חוששים שצעד כזה עלול לעורר את זעמה של הקהילה הבינלאומית ולהעלות שאלות לגבי אחריותה של ישראל למצב ההומניטרי הקשה ברצועה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by