בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
החזון של ישראל ביתנו: שלילת "שטחים תמורת שלום" 

החזון של ישראל ביתנו: שלילת "שטחים תמורת שלום"

 
 
חדשות נענע 10

מפלגת ישראל ביתנו תפרסם את חזונה. יו"ר המפלגה ליברמן: יש להעניק אזרחות רק למי שמצהיר נאמנות לישראל כמדינה יהודית, ולחייב שירות צבאי או אזרחי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"העיקרון של שטחים תמורת שלום הוא עיקרון מוטעה ומטעה המוביל לכשלון ידוע מראש. ויתורים טריטוריאלים אינם מביאים עמם שלום, אלא מובילים ישירות להסלמה ולהחרפת הטרור, כפי שראינו בלבנון ובעזה" - זוהי אחת הקביעות המופיעה ב"מסמך החזון" של מפלגת ישראל ביתנו, הצפוי להתפרסם בימים הקרובים. ב"הארץ" דווח, כי את החזון גיבש יו"ר המפלגה, השר לעניינים אסטרטגיים אביגדור ליברמן, והוא כולל התייחסות לנושאי ביטחון, שלום, מדיניות, ממשל, דת וכלכלה וחברה.
 
ליברמן. במלחמת ללבנון השנייה כשלו הממשל, העורף והפיקוד הצבאי" (רויטרס)
 ליברמן. במלחמת ללבנון השנייה כשלו הממשל, העורף והפיקוד הצבאי" (רויטרס)   
על רקע המו"מ המואץ בין ראש הממשלה אהוד אולמרט ליו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן לקראת ועידת השלום בוושינגטון, מחדד ליברמן את התנגדותו לתפיסת "שטחים תמורת שלום" ולהסכם עקרונות שיושתת על בסיסה. לדבריו, "הניסיונות להשיג שני יעדים בו זמנית של שלום וביטחון התגלו כתקוות שווא וכאשליות שסופן אכזבה". הפתרון אותו שב ומציע ליברמן במסמך הנו חילופי שטחים ואוכלוסיות שיביא להפרדה בין העמים.

עוד מציע ליברמן בחזונו לחוקק "חוק אזרחות חדש", המתנה קבלת אזרחות ישראלית בהצהרת נאמנות למדינת ישראל כמדינה יהודית, ובחובה לשרת את המדינה במסגרת שירות צבאי או שירות אזרחי חלופי.

מסקנותיו של ליברמן מתפקוד השלטון, ובכללו ממשלת אולמרט, קשות. לדבריו, "במלחמת ללבנון השנייה כשלו הממשל, העורף והפיקוד הצבאי. ואילו המגזר הפרטי המשיך לתפקד". כזכור, כמה חודשים לאחר המלחמה הצטרף ליברמן לממשלת אולמרט, בטענה שהאיומים הביטחוניים על ישראל מחייבים אותו לקחת חלק בהנהגה הלאומית.

בנוגע לשיתוף הפעולה בין סוריה ללבנון, צופה ליברמן שחורות וקובע שכל פרובוקציה סורית, ולו הקטנה ביותר, צריכה להסתיים בתגובה קשה וטוטאלית מצד ישראל: "השתלטותם של הסורים על לבנון, באמצעות חיזבאללה ויתר הגורמים הפרו-סורים, תרומם את רוחם של הסורים ובני בריתם ותעצים את המוטיבציה שלהם במאבקם נגד ישראל. שכרון חושים כזה עשוי לגרור בעקבותיו את שליטי דמשק ונסראללה להרפתקאות מסוכנות העלולות להביא את גבולה הצפוני של מדינת ישראל לנקודת רתיחה מכרעת".

ליברמן מציע שתגובתה של ישראל לכל פרובוקציה תהיה "טוטאלית, נחרצת ונחושה". על פי חזונו, "כל תוצאה שהיא ניצחון בנקודות ולא ניצחון מוחץ תהיה בעלת השלכות הרות אסון לישראל".
 

הליכוד: על "ישראל ביתנו" לפרוש מהממשלה

 
יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ גדעון סער, אמר היום כי העמדות שמציג יו"ר מפלגת "ישראל ביתנו" אביגדור ליברמן, ב"מסמך החזון" שניסח, מנוגדות ב-180 מעלות לעמדות הממשלה בה הוא חבר. סער קרא לישראל ביתנו לפרוש מממשלת אולמרט, ולפעול במשותף להקדמת הבחירות. יו"ר סיעת הליכוד אמר כי יש להחליף את ממשלת אולמרט "בממשלה לאומית שעמדותיה נשענות על ניתוח נכון של המציאות במזרח התיכון".

יצחק לוי (המפד"ל) אמר כי המסמך הוא ניסון כושל של ליברמן לפייס את מצביעי "ישראל ביתנו" המאוכזבים ואת מצביעי הימין הכועסים על ישיבתו בממשלת אולמרט. "כל עוד ליברמן יושב בממשלה, המסמך אינו שווה את הנייר עליו הוא נכתב", אמר לוי.

ואילו משמאל אמרה יו"ר סיעת מרצ, ח"כ זהבה גלאון כי שוב מתגלה ליברמן כנמר של נייר וכמי שחדשות לבקרים מנסח מסמכי חזון מחשקים. מי כליברמן יודע שמדובר בהתרחשות מדינית לכאורה, ושאולמרט הוא מנהיג חלש שאינו מסוגל להנהיג".

ח"כ מנחם בן ששון, מסיעתו של ראש הממשלה אהוד אולמרט, קדימה, אמר כי מסמכי חזון פוליטיים חייבים להיות מעוגנים במציאות. "כשם שליברמן התפכח מחזון ישראל ביתנו לשנות את שיטת המשטר למשטר נשיאותי. כך תימצא הדרך לגשר בין חזונו המדיני שאינו ניתן להגשמה, לעולמה הריאלי של קדימה", סבור בן ששון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by