בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סטודנטים לרפואה: הממשלה מפרה את ההסכם שנחתם 

סטודנטים לרפואה: הממשלה מפרה את ההסכם שנחתם

 
 
חדשות נענע 10

בהסכם שנחתם בין הסטודנטים לממשלה לפני כשלושה וחצי חודשים, נקבע כי שכר הלימוד של סטודנטים לרפואה בשנים המתקדמות יעמוד על 8,600 ש"ח. סטודנטים שקיבלו השבוע שוברי תשלום הופתעו לגלות כי הם נדרשים לשלם למעלה מ-12 אלף ש"ח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סטודנטים לרפואה טוענים כי הממשלה מפירה את ההסכם שהושג לפני כשלושה וחצי חודשים בתום השביתה באוניברסיטאות. לטענתם, הם נדרשים לשלם עבור שנת הלימודים הקרובה למעלה מ-12 אלף ש"ח, למרות שנקבע כי שכר הלימוד שלהם יעמוד על 8,600 ש"ח.
 
הסטודנטים טוענים כי הממשלה הפרה את ההסכם שנחתם (צילום: חדשות 10)
 הסטודנטים טוענים כי הממשלה הפרה את ההסכם שנחתם (צילום: חדשות 10)   
במסגרת ההסכם בין ראשי הסטודנטים לנציגי הממשלה, נקבע כי סטודנטים בפקולטות לרפואה ישלמו כמו תלמידי תואר ראשון בשנים המתקדמות ללימודיהם. יחד עם זאת, בשוברים שנשלחו לאותם סטודנטים בימים האחרונים, נדרשו לשלם את הסכום המלא.

לפני כחודשיים הגישה ועדת שוחט, שדנה בנושא שכר הלימוד במוסדות ההשכלה הגבוהה, את מסקנותיה וקבעה כי יש להעלות את שכר הלימוד ב-72%, לשיעור של 14,800 ש"ח. במסגרת המלצות הוועדה, ישלמו הסטודנטים כל שנה סכום של 5,800 ש"ח ואת השאר באמצעות הלוואות שיוענקו להם על ידי בנק פרטי בריבית של כ-2.5%. את הכסף יחזירו הסטודנטים רק בסיום לימודיהם, ובתנאי שירוויחו יותר מ-5,800 ש"ח בחודש. ההלוואה תוחזר במהלך 10 שנים לאחר סיום התואר.

כחודש לפני כן הסתיימה שביתת הסטודנטים, שנמשכה 41 יום, לאחר שהתקבל הסכם הפשרה שהציעה הממשלה. במסגרת ההסכם נקבע כי המלצות ועדת שוחט יועברו לעיונם של הסטודנטים, אך לא תהיה להם זכות וטו עליהן. בתוך כך, הוסכם כי שכר הלימוד בשנה הקרובה יוקפא ויוחזרו כמיליארד ש"ח שקוצצו מתקציבי ההשכלה הגבוהה בשנים האחרונות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by