בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מונה מנכ"ל זמני לרשות שדות התעופה 

מונה מנכ"ל זמני לרשות שדות התעופה

 
 
נגה ניר נאמן

מועצת הרשות מינתה לתפקיד את שמוליק קנדל, אחרי ששר התחבורה שאול מופז הודיע לגבי אופיר, כי החליט לקבל את המלצות מועצת המנהלים להדיחו מהתפקיד. אופיר טען בעבר כי הניסיון להדיחו נובע ממניעים פוליטיים וממלחמתו בשחיתות

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(0:43 דקות)

 
 
מועצת רשות שדות התעופה מינתה לפני זמן קצר את שמוליק קנדל, סמנכ"ל ההנדסה של הרשות, לממלא מקום המנכ"ל עד שימונה מנכ"ל חדש. קודם לכן הבוקר, קיבל המנכ"ל היוצא גבי אופיר הודעה משר התחבורה שאול מופז, כי הוא מקבל את המלצות מועצת המנהלים של הרשות, ומפטר אותו לאלתר מתפקידו. מקורביו של אופיר ציינו, כי בכוונתו לפנות לארכאות משפטיות כדי לערער על החלטתו של מופז.
 
חוסר אמון בין מועצת המנהלים. אופיר (צילום: חדשות 10)
 חוסר אמון בין מועצת המנהלים. אופיר (צילום: חדשות 10)   
הסיבה המרכזית לפיטורים היא חוסר אמון בין מועצת המנהלים לאופיר ובעיות בהתנהלות רשות שדות התעופה, בהן גם בעיות הבטיחות עליהן דווח בחודשים האחרונים. הפיטורים ייכנסו לתוקפם באופן מיידי. אופיר טען בעבר כי הניסיון להדיחו נובע ממניעים פוליטיים ועקב מלחמתו בשחיתויות ברשות.

ביום שלישי נערך במשרד התחבורה שימוע לקראת פיטוריו של אופיר. זאת בניגוד לדרישת המנכ"ל היוצא, לערוך את השימוע בפני שופט בית המשפט העליון, בטענה שמשרד התחבורה אינו גוף אובייקטיבי. מלשכתו של מופז נמסר בתגובה כי הוא יפעל על פי החוק בהליך השימוע, כפי שנהג עד כה.

השימוע נערך לאחר שדירקטוריון רשות שדות התעופה המליץ בשבוע שעבר למופז להדיח את אופיר. ההחלטה התקבלה ברוב של עשרה תומכים מול שלושה מתנגדים.

ועדת לפידות, הוועדה הציבורית לבחינת בטיחות התעופה האזרחית בישראל, קבעה לפני כשלושה שבועות שמצב הבטיחות בתעופה האזרחית בישראל הוא קשה וימשיך להידרדר, אם לא יינקטו פעולות נמרצות ובהקדם. באותו שבוע שוב כמעט ואירעה תאונה בנתב"ג, לאחר ששני מטוסי אל-על היו קרובים להתנגשות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by