בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האחראים למותו של איתי שרון ז"ל יינזפו 

האחראים למותו של איתי שרון ז"ל יינזפו

 
 
חדשות נענע 10

לאחר עיון בחוות דעתו של הפרקליט הצבאי הראשי החליט מפקד חיל האויר, לנזוף במפקד בית הספר לטיסה, ומפקד המגמה שהיו מעורבים באירוע בו מת איתי שרון ז"ל, במהלך גיבוש לקורס טיס. מלבד הנזיפה קידומם של השניים יושהה לארבע שנים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מפקד חיל האויר, אלוף אליעזר שקדי, החליט אמש (ראשון) כי שני קצינים יינזפו בעקבות אירוע מותו של איתי שרון, שמת במהלך גיבוש קורס טיס באוגוסט 2006. הקצינים, מפקד בית הספר לטיסה ומפקד המגמה, יינזפו וקידומם יושהה לארבע שנים.
 
שעה חלפה עד שראה חובש. איתי שרון ז"ל (צילום: רפרודוקציה דו"צ)
 שעה חלפה עד שראה חובש. איתי שרון ז"ל (צילום: רפרודוקציה דו"צ)   
איתי שרון, בן 17 מזכרון יעקב, נפטר במהלך הגיבוש, שנערך בבסיס חיל האוויר בדרום הארץ. התקרית אירעה ב- 23 באוגוסט 2006, ביום הרביעי לגיבוש, שאורכו חמישה ימים.

מהתחקיר עולה כי חלפה יותר משעה מהרגע בו הפסיק שרון להתאמן, ועד שראה חובש. כמו כן, החובש שהגיע לא היה מיומן מספיק, ואבחנתו, לפיה שרון סובל מהרעלת מים, היתה שגויה. בהמשך פונה שרון ברכב צבאי שרצפתו החמה תרמה לעלייה נוספת בחום גופו, ובבית החולים "סורוקה" בבאר שבע לא הכינו את חדר הטראומה, כי לא קיבלו התרעה על הגעתו.

ביום האירוע מינה שקדי ועדת חקירה חילית, לבדיקת נסיבות המקרה. במקביל החלו חוקרי מצ"ח לחקור את האירוע. בתום החקירה הועברו ממצאיה לפרקליטות הצבאית. הפרקליט הצבאי הראשי מצא כי אין מקום להורות על העמדתם לדין של מפקד בית הספר לטיסה, אלוף משנה עידו, מפקד המגמה סגן אלוף ארז, מפקד הגיבוש, סרן איתי ומפקדת הכיתה, סגן שרון, בכל הנוגע למעורבותם באירוע מותו של איתי שרון ז"ל.

למרות זאת, התרשם הפרקליט הצבאי הראשי כי מפקדיו של שרון ז"ל נושאים באחריות פיקודית לליקויים שאירוע במהלך הגיבוש, ולפיכך: "המליץ בפני מפקד חיל האוויר לקיים הליך של נזיפה פיקודית כנגד מפקד בית הספר לטיסה ומפקד המגמה. כמו כן המליץ הפרקליט הצבאי הראשי לעכב את קידומם של קצינים אלה", כך נמסר מדובר צה"ל. בעניין מפקד הגיבוש הוא המליץ לקיים הליך של נזיפה פיקודית.

משפחתו של שרון עודכנה בהחלטות מפקד חיל האוויר.

עוד נמסר מדובר צה"ל כי חקירת מצ"ח בנוגע לתפקודם של גורמים נוספים באירוע, עדיין לא תמה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by