בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פסגה בין ברק לפארוק א-שאערה כבר בשבוע הבא 

פסגה בין ברק לפארוק א-שאערה כבר בשבוע הבא

 
 
חדשות  נענע

כך הודיע הערב הנשיא ביל קלינטון. ברק: לא התחייבתי לרדת מרמת הגולן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא ארצות הברית ביל קלינטון, הודיע הערב (רביעי) כי השיחות בין ישראל לסוריה יחודשו כבר בשבוע הבא, בפגישת פסגה ראשונית וחסרת תקדים בין ראש הממשלה אהוד ברק ובין שר החוץ הסורי פארוק א-שאערה בוושינגטון.

בהודעתו אמר קלינטון כי השיחות יחודשו, אחרי שיחות אישיות בינו לבין ברק ונשיא סוריה אסד, "מהמקום בו הופסקו". כזכור, על נקודת זו היו חלוקים שני הצדדים במשך קרוב לשלוש שנים.

"המשא ומתן יהיה בדרג גבוה, מקיף ביותר ומכוון למטרת הגעה להסכם בהקדם האפשרי. הישראלים והסורים עדיין צריכים להחליט החלטות אמיצות בכדי להגיע לשלום צודק ובר-קיימא, אך הצעד שנעשה היום הוא פריצת דרך משמעותית, המאפשרת לשני הצדיים לעמוד זה מול זה, פנים מול פנים. זו הדרך היחידה להגיע לשלום הזה", כך אמר קלינטון בהצהרתו.

הצהרתו של הנשיא באה לאחר מאמץ אמריקני אדיר להביא את שני הצדדים בחזרה אל שולחן המו"מ, לראשונה מאז 1996.
 

תגובות בישראל

נשיא המדינה עזר וייצמן בירך על ההודעה. הנשיא שוחח הערב עם ראש הממשלה, וקיבל ממנו את הפרטים המעודכנים הנוגעים לחידוש המשא ומתן.

ראשי ועד ישובי רמת הגולן החליטו לכנס מחר ישיבת חירום מיוחדת כדי לגבש דרכי מאבק באפשרות הנסיגה של ישראל מהרמה. ראשי הועד הודיעו הערב כי הם מודאגים שמא חידוש השיחות מרמז על כניעה לתכתיבים הסוריים.

שר החינוך יוסי שריד אמר הערב "הממשלה הזאת נולדה כדי לחולל היסטוריה. לא עוד מלחמות שאפשר למנוע ולא עוד מתים שהיו יכולים להיות חיים".

יושב ראש ש"ס אלי ישי בירך גם הוא על חידוש השיחות ואמר כי תהליך השלום הוא יעד חשוב לשותפות של ש"ס בקואליציה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by