בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ועדת הכספים הקפיאה את ההטבות למשה קצב 

ועדת הכספים הקפיאה את ההטבות למשה קצב

 
 
חדשות נענע 10

תקציב ההטבות נועד לצורך שכירת לשכה, ריהוט, ציוד העסקת יועצים ומימון דירתו הפרטית בקריית מלאכי. ההקפאה: עד להכרעה משפטית בנוגע לעסקת הטיעון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ועדת הכספים החליטה היום פה אחד להקפיא לפי שעה את ההטבות מקופת המדינה לנשיא המדינה לשעבר, משה קצב, וזאת עד להתבהרות המצב המשפטי בעקבות העתירות לבג"ץ נגד עסקת הטיעון עמו. התקציב שהוקפא, 755 אלף שקל, היה אמור לשמש את קצב לצורך שכירת לשכה, ריהוט, ציוד, העסקת יועצים ומזכירות, מימון דירתו הפרטית בקרית מלאכי ועוד.
 
קצב. נהנה מפנסיה חודשית של 46,278 שקל בחודש (חדשות 10)
 קצב. נהנה מפנסיה חודשית של 46,278 שקל בחודש (חדשות 10)   
ועדת הכספים החליטה לפני כמה שבועות לשלול הטבות מנשיא, ראש ממשלה, שר או שופט שיורשע בעבירה שיש עמה קלון. ואולם אתמול התברר, כי פרקליטי הנשיא טוענים שאין קלון בעבירות המיוחסות לו בכתב האישום המתוקן על פי עסקת הטיעון עמו - עמדה המנוגדת לעמדת היועץ המשפטי לממשלה . ב"הארץ" דווח, כי נציגי הנשיא דרשו לאשר את מימון ההטבות כבר כעת, עוד בטרם הסתיים משפטו .

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ סטס מיסז'ניקוב (ישראל ביתנו), ציין כי קצב ונציגיו דחו את כל בקשותיו כי קצב יוותר מיוזמתו על קבלת ההטבות, עד להכרעת בג"ץ בעניין עסקת הטיעון. בדיון בוועדה היום טען ח"כ חיים אורון (מרצ) כי "ההטבות לנשיאים לשעבר קשורות קשר ישיר עם המשך פעילותם הציבורית. קשר זה מתנתק כאשר נושא המשרה מועל באמון הציבור ומורשע בעבירה שיש עמה קלון. אין חולק כי בעניינו של קצב, עם חתימתו על הסכם טיעון שבו הוא מודה בעבירות מין חמורות, הפגיעה שנוצרה באימון הציבור היא אנושה, ולכן הקריטריונים למתן ההטבות הנלוות כבר אינו מתקיים".

היועצת המשפטית של הכנסת נורית אלשטיין תמכה בהצעה. היא ציינה כי "בכפוף לנוהג של נהיגת כבוד בין רשויות הכנסת והמשפט, לפיו רשות אחת אינה מתערבת בעניין הנדון ברשות אחרת, מן הראוי להקפיא את הדיון בהטבות". אלשטיין הדגישה כי ב-2006 החליטה ועדת הכספים כי קצב יזכה להטבות למשך כל ימי חייו כמו נשיאים שקדמו לו, ובניגוד לנשיאים הבאים אחריו, שההטבות להם יוגבלו. היא אף ציינה כי ההטבות שמבקש קצב הן הטבות נלוות, ולא פנסיה או סכומים שהנשיא לשעבר נדרש לשם מחייתו.

ח"כ שלי יחימוביץ (עבודה) טענה כי "זוהי עזות מצח לדרוש מועדת הכספים לממן על חשבון הציבור לשכה ועוזרים לקצב, שכבר הודה בעבירות מין, כאשר היועץ המשפטי לממשלה כבר הודיע שיש בעבירות קלון חמור. קצב לא רעב ללחם, והוא נהנה מפנסיה חודשית של 46,278 שקל בחודש. אזרחי ישראל רק יכולים לחלום על פנסיה כזו. מוטב לו לא היה מטריח את ועדת הכספים כלל בבקשות מוזרות שכאלה". ח"כ אבשלום וילן (מרצ) טען כי "אין גבול לחוצפה. הלחצים של אנשי קצב לקבלת תקציב מיוחד לצורך שכירת לשכה ועוזרים על חשבון הציבור היא צינית. נמתין עד לגמר ההליכים המשפטיים, ואז תתקבל החלטה. לא ראיתי את ההמונים עומדים לקבלת קהל אצל הנשיא לשעבר".
 

לפרס הגדילו את התקציב

 
בתוך כך, אישרה היום ועדת הכספים את בקשת נשיא המדינה, שמעון פרס, להגדיל את תקציב הנסיעות שלו פי 3.5, מ-590 אלף שקל ל-2.09 מיליון שקל. הבקשה אושרה ברוב של שבעה חברי כנסת. ח"כ ניסן סלומיאנסקי (מפד"ל), שהיה המתנגד היחיד, טען כי "אף אחד לא רוצה שפרס יהיה שר החוץ של ישראל. אסור שהנשיא ייהפך למי שמוביל אג'נדה שמקובלת רק על חלק מהציבור".

המשנה למנכ"ל בית הנשיא משה מזרחי הסביר לועדה כי תקציב הנסיעות לחו"ל של הנשיא הוא כ-2.25 מיליון שקל בשנה, וכי בתקציב לשנת 2007 הוקצה סכום קטן בהרבה משום שקצב היה בנבצרות, ואת מקומו מילאה דליה איציק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by