בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הורים למען חיילים משוחררים: נגיש תביעת נזיקין נגד ברק 

הורים למען חיילים משוחררים: נגיש תביעת נזיקין נגד ברק

 
 
חדשות נענע 10

עו"ד בראשי תייצג ארגון של הורים לחיילים משוחררים, המתכוונים לתבוע את ברק על "רשלנות של עשרות שנים כלפי החיילים". חברי הארגון טוענים כי לברק אחריות מרכזית, מאחר שהתעלם לאורך השנים ממצוקת החיילים. לדבריהם, בהיותו "מר בטחון" הישראלי, השפעתו על המערכת מלאה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אחרי שהובילה את החקירה נגד נשיא המדינה לשעבר, משה קצב, עו"ד כנרת בראשי מכריזה מלחמה על שר הביטחון, אהוד ברק. מטה "הורים למען חיילים משוחררים" הצהיר אתמול (שני) כי יגיש תביעת נזיקין אישית נגד ברק, "על מנת שישלם על רשלנות של עשרות שנים כלפי החיילים, המסתכמת במאות מליוני שקלים". את התביעה תגיש עו"ד כנרת בראשי, שייצגה את א' בתלונתה נגד קצב.
 
ברק. הורים לחיילים משוחררים טוענים כי עליו לשאת באחריות (רויטרס)
 ברק. הורים לחיילים משוחררים טוענים כי עליו לשאת באחריות (רויטרס)   
"מדינת ישראל הפכה למכרה של נדל"ן, וממעלה מגדלי אקירוב ברק לא רואה אינטרס לאפשר לחיילים להנות מהאדמות עליהם הם שומרים", אמר משה גרין, העומד בראש הארגון. לדבריו, "ברק מייצג את מר ביטחון של ישראל ולמעשה מעולם לא עזב את משרד הביטחון. גם כשלא מילא תפקיד רשמי, רוחו שרתה על המערכת".

חברי המטה טוענים כי בבדיקה מקיפה שערכו, ברק התעלם לאורך השנים - בתפקידו כרמטכ"ל, שר ביטחון וראש ממשלה - ממצוקת החיילים המשרתים תחת פיקודו ומתנאי שיחרורם. לדבריהם, הוא נהג ברשלנות, לא עשה ולא יזם דבר על מנת שהחיילים המשרתים יוכלו להגיע למצב שיהיה להם מקום לגור בו ולא יזם מהלך לטובת החיילים המשוחררים.

משרד הביטחון מעדיף לעסוק בנושאים "הירואיים", אומרים חברי המטה, כמו חימום הגזרה עם סוריה, ולא בנושאים כמו רווחת החיילים. לדבריהם, ראייה לכך ניתן לראות ברדיפתו של ברק אחר כמה מאות סרבנים, במקום הפגנת דאגה למצוקות של כ-7,000 חיילים המשתחררים מהצבא מדי שנה.

פעילי הארגון מתכוונים לפתוח בפעילות נרחבת - הן במישור הציבורי והן הפוליטי. בין היתר, הצהירו כי יפנו לראש הממשלה, אהוד אולמרט, ולנשיא המדינה, שמעון פרס, לפעול לפיטורי ברק. בשלב הראשון, תרכז עו"ד בראשי את הסכומים שהפסידו החיילים המשוחררים במשך שלוש השנים שהיו בצבא ואת החובות שצברו. בהמשך בכוונת חברי המטה להגיש אזהרה ותביעה נגד משרד הביטחון ותביעה נזיקית אישית נגד אהוד ברק, "על מנת שישלם על רשלנות של עשרות שנים כלפי החיילים, המסתכמת במאות מליוני שקלים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by