בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב: נישאה בכפייה בגיל 14, וניסתה להתאבד 

ארה"ב: נישאה בכפייה בגיל 14, וניסתה להתאבד

 
 
רויטרס

צעירה בת 21, לשעבר חברה בכת המשתייכת לפלג הקיצוני של הכנסיה המורמונית, סיפרה בבית המשפט כי ניסתה להתאבד לאחר שהושאה בכפייה כאשר הייתה רק בת 14. הנישואים נכפו עליה על ידי מנהיג הכת, וורן ג'פס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רציתי למות לאחר שנכפו עלי נישואין והוכרחתי לקיים יחסין מין בגיל 14, כך סיפרה צעירה לבית המשפט ביוטה שלשום (שישי). הנישואים נכפו עליה על ידי וורן ג'פס, מנהיג אחת הכתות הפוליגמיות הגדולות ביותר בארה"ב.
 
וורן ג'פס, מנהיג הכת ונביא מטעם עצמו (צילום: רויטרס)
 וורן ג'פס, מנהיג הכת ונביא מטעם עצמו (צילום: רויטרס)   
לדברי הצעירה, כיום בת 21, ג'פס, נזף בה על פחדיה ואמר לה כי אינה צייתנית והיא צריכה להתחרט על מעשיה ולקבל את מרותו של בעלה החדש.

הצעירה העידה, כי מעולם לא התנשקה ומעולם לא היה לה חבר לפני שנכפו עליה הנישואים בשנת 2001, לבן דודה בן ה-19. היא העידה גם, כי לאחר הטקס הייתה נסערת כל כך שנעלה את עצמה בחדר האמבטיה.

את טקס החתונה ניהל ג'פס, בן 51, אשר מכנה את עצמו נביא מטעם הכנסיה הפודמנטליסטית "ישו של קדושי הימים המאוחרים", כת מורמונית אשר חבריה מאמינים בפוליגמיה (ריבוי נשים).

ג'פס אינו מואשם בפוליגמיה אולם המשפט מיקד את תשומת הלב בכת ובמנהגיה. בכת חברים כ-7,500 בני אדם, אשר חיים במובלעת מבודדת ביוטה.

הצעירה סיפרה, כי התחננה בפני בעלה שלא יגע בה. "אני לא יכולה לעשות את זה, בבקשה" אמרה לבעלה והוסיפה, כי למרות שהתייפחה ורעדה מפחד בעלה לא חדל ממעשיו. לאחר מכן, סיפרה הצעירה היא הרגישה מלוכלכת כל כך עד שלקחה שני בקבוקים של משככי כאבים. "רק רציתי למות" היא אמרה לבית המשפט.
 

ג'פס הורה: תני לבעלך את גופך ונשמתך

 
התובעת אירגנה מפגש עם ג'פס וסיפרה לו כי בעלה נגע בה בצורה שהיא לא "לגמרי הבינה". "אמרתי לו כי אני מצטערת שנכשלתי בצורה כל כך חמורה" סיפרה הצעירה ואמרה כי בתשובה הודיע לה ג'פס כי עליה "להביע חרטה על מעשיה" והזהיר אותה, כי היא אינה "חיה בהתאם לנדרים אותם קיבלה על עצמה", וכי הבעיה שלה נעוצה בהיותה לא צייתנית. ג'פס סיכם את פגישתם והורה לה ללכת לביתה ו"לתת את גופה ונשמתה" לבעלה.

הצעירה סיפרה כי בשנת 2003 עזבה את בעלה ואת הכת ולאחר מכן נישאה שוב.

פרקליטו של ג'פס אמר כי המקרה הוא מקרה ברור של רדיפה דתית והוסיף כי ג'פס לא יכול היה לדעת על אונס שאירע מאחורי דלתות נעולות. החוק הנוהג במדינת יוטה מתיר קיום יחסי מין בגיל 14.

הכנסייה המורמונית התירה פוליגמיה בעבר, אולם דחתה את המנהג באופן רשמי בשנת 1890. למרות שפוליגמיה אינה חוקית בארצות הברית, מוערך כי במדינות מערב ארה"ב חיים כ-37 אלף בני אדם אשר נשואים ליותר מבת זוג אחת.

חברי הכת מאמינים כי ג'פס הוא נביא אשר כוחו מגיע הישר מאלוהים. ג'פס מחליט אילו זוגות לחתן לאחר שיש לו "הארה", והנשים נישאות בשמלות מהמאה הקודמות.

התובעת סיפרה כי היא חיה עם אמה, אביה החורג, 15 נשותיו ו-30 ילדיהם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by