בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חייל, כדאי לך לעשן 

חייל, כדאי לך לעשן

 
 
הארון תחאוכו

איך ייתכן שבלב בסיס צבאי נערך ללא הפרעה מסע פרסום לסיגריות? עשרה נציגים של חברת סיגריות מוכרת הוכנסו לבסיס בסיוע חברה להפצת סיגריות וחילקו פרסים לחיילים ולקצינים המעשנים. מפעילת רשת השקליות בצה"ל: "נוודא שמקרים כאלה לא יישנו בעתיד"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בסיסי צה"ל אמורים להיות שטחים סגורים, בוודאי עבור נציגים של חברות מסחריות שמעוניינות לקיים פעילות פירסומית בקרב החיילים. ואולם לפחות במקרה אחד, פעילות כזו התקיימה ללא הפרעה בתוך בסיס בה"ד 15, במרכז הארץ.
 
 
מעדויות של חיילים ובני משפחותיהם שהגיעו לידי "נענע 10" עולה שלפני כשבועיים זכו החיילים להפעלה נושאת פרסים באדיבות חברת סיגריות גדולה. "עמדתי בצד והסתכלתי בבושה וידעתי שמדובר בדבר שהוא לא בסדר", אומרת חיילת בבסיס. "עשרה אנשים מחברת הסיגריות, נכנסו כשהם לבושים בחולצות פרסומיות. הם אספו חיילים ברחבת השק"ם וערכו להם חידונים ושאלונים, ובסוף חילקו להם כובעים, חולצות, מצתים ומחזיקי מפתחות של החברה. לא הבנתי מה קורה ואיך הצבא מסכים לקמפיין מסחרי ומזיק שכזה באמצע הבסיס".

החיילת מספרת שאנשי חברת הסיגריות שאלו תחילה את החיילים "מי מכם מעשן?". אלה שהשיבו בחיוב השתתפו בחידונים וקיבלו פרסים. לדברי החיילת, גם קצינים ואנשי קבע לקחו חלק בפעילות.

אחיה של חיילת בבסיס סיפר כי אחותו השתתפה בפעילות ואף קיבלה מצת. "היא אמרה שהיא מעשנת וקיבלה מתנה", הוא מספר. לדבריו, הנציגים לא הסתפקו בפעילות ליד השק"ם והמשיכו להסתובב בחופשיות בבסיס ולחלק כובעים וחומר פרסומי לחיילים שפגשו. "זה לא מתקבל על הדעת שגוף כמו צה"ל מכניס אנשים כאלה לבסיס ונותן להם לעשות ככל העולה על רוחם. מדובר בתופעה מאוד מרתיחה שייתכן ומתרחשת בבסיסים אחרים כל יום".

נציגי החברה לא נכנסו במקרה לבסיס אלא הגיעו למקום כנציגי החברה המפיצה סיגריות לשק"ם הבסיס. הנציגים הוכנסו לבסיס ללא בעיות, למרות שאת משלוח הסיגריות השבועי לבסיס עושים שני אנשים. חברת ההפצה עובדת תחת חסות רשת השקליות בצה"ל, חברת בת של "האגודה למען החייל" ופועלת כחברה לתועלת הציבור. החברה פועלת בתחום הקמעונאי לשיווק מוצרים בצה"ל.

בצה"ל סירבו לומר מי איפשר את הכנסתם של נציגי החברה לבסיס. מחברת "שירן", מפעילת השקליות בצה"ל, נמסר: "לאחר פנייתכם בדקנו את הנושא וגילינו שהספק פעל בחריגה מההסכמות. אנו מטפלים בנושא מול הספק ובמקביל נוודא שמקרים כגון אלו לא יישנו בעתיד".
 
הידיעה הראשונית הגיעה באי-מייל האדום: redmail@nana.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by