בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סנה לווינגרד: היה צריך להפעיל את המשק לשעת חירום 

סנה לווינגרד: היה צריך להפעיל את המשק לשעת חירום

 
 
חדשות נענע 10

בעדותו בפני ועדת וינוגרד, אמר ח"כ סנה כי התנגד לנסיגה מלבנון בשנת 200. לדבריו, כושר ההרתעה של צה"ל נפגע בשנים שלפני המלחמה, בשל קיצוצי תקציב. אמר כי הפתרון הוא הטלת "מס התעצמות" על האזרחים, אך הטיל ספק ביכולתה של מנהיגות נוכחית ליישם זאת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ח``כ אפרים סנה מהעבודה אמר כי בזמן המלחמה בלבנון היה צריך להפעיל את המשק לשעת חירום. בעדותו בפני ועדת וינגורד, שפורסמה אתמול (שלישי), אמר סנה כי בשלוש השנים שקדמו למלחמת לבנון השנייה, קוצצה עוצמתו של צה"ל ב-30%.
 
ח"כ סנה. התנגד לנסיגה מלבנון בשנת 2000 (צילום: אתר הכנסת)
 ח"כ סנה. התנגד לנסיגה מלבנון בשנת 2000 (צילום: אתר הכנסת)   
סנה, שכיהן כסגן שר הביטחון בתקופת הנסיגה מלבנון בשנת 2000, אמר בעדותו כי התנגד למהלך. לדבריו, "אמרתי שאת הוואקום שיווצר בצאתנו, מיד ימלא חיזבאללה ובמלוא עוצמתו. אמרתי בטרם הנסיגה: אנחנו נחזור ונילחם קרקרעית בלבנון".

"בשנים 2006-2003 עוצמתו של צה"ל קוצצה בכדי 30%", אמר סנה. לדבריו, "האלמנט התקציבי נעטף גם בהקצבה אידיאולוגית... שרים מאוד בכירים בממשלה קיצצו בביטחון קיצוץ של 15%... היתה פה תפישה חברתית שאומרת את הדבר הבא: במקום לקחת את הצרכים החברתיים מההכנסה הלאומית של אלה שיש להם, עדיף לקחת מהביטחון".

לדברי סנה, הפתרון התקציב מוביל למסקנה כי "יש לדרוש קורבן מעם", אך הוא הטיל ספק ביכולת ליישם זאת. לדבריו, "האם יש מישהו היום שיש לו כוח להגיד: רבותיי, אנחנו עושים מס התעצמות, כל אחד נותן עוד 2% ממשכורתו. יש דרך ממשית לעשות את זה? לא".

סנה אמר כי תמך ביציאה למלחמה וכי "מדינת ישראל לא יכולה היתה לחיות כשעל עורפה יושבים 13 אלף רקטות". עם זאת, הוסיף כי כבר בדצמבר 2005 התריע כי צה"ל אינו מוכן למלחמה. לדבריו, "אמרתי את זה בחדר מול מיקרופונים ומצלמות, אבל זה לא עניין אף אחד".

"אנחנו צריכים לצאת עם יותר כוח מעצמתי ועם צבא שהוא יותר מאומן", אמר סנה בתשובה לשאלה מהם לקחיו מהמלחמה. לדבריו, יש צורך ב"הכרה לאומית כוללת, בנחיצות ובהכרחיות של הכוח הצבאי... אם אנחנו לא מעצמה, אין לנו מה לעשות פה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by