בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רוסיה ממשיכה לאפשר לאזרחים להתפנות מצ'צניה 

רוסיה ממשיכה לאפשר לאזרחים להתפנות מצ'צניה

 
 
חדשות נענע

למרות שבפועל נדחה האולטימטום, הרוסים ממשיכים לאיים בחידוש ההפצצות. נחשפו מגעים חשאיים שקיים ראש ממשלת רוסיה עם מנהיגים צ'צניים - מגעים שנכשלו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רוסיה ממשיכה לאפשר לאזרחים לעזוב את גרוזני, בירת צ`צנייה, למרות שהיום (שבת) מסתיים האולטימטום שהציבה לתושבי הבירה. הרוסים איימו כי מהיום יחלו הפצצות כבדות על העיר, שמטרתן חיסול האנשים שישארו בה. כך מפרסמת סוכנות רויטרס.

מטוסים רוסים ממשיכים לפזר מעל העיר כרוזים ובהם התחייבות ל"מעבר בטוח" לאלה שיסכימו לעזוב מרצון את העיר. בכרוזים לא מפרטת רוסיה מתי יתחדשו ההתקפות האוויריות.

ביום שישי העביר האיחוד האירופי מסר תקיף לרוסים, על פיו אם תבצע רוסיה את שתכננה בצ`צניה יופסקו קשרי המסחר של מדינות אירופה איתה. ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, הוסיף ואמר כי דבר לא מצדיק את פעולותיה ה"ברוטליות וחסרות הפרופורציה" של רוסיה בצ`צנייה.

ובתוך כך, מפרסמת הידיעות אי פי את דבר קיומם של מגעים חשאיים בין ראש ממשלת רוסיה לראשי המורדים הצ`צניים. לדברי ראש הממשלה, ולדימיר פוטין, השיחות התקיימו במהלך כל השבוע האחרון, אך הצ`צניים לא הסכימו לקבל את תנאיה של רוסיה להפסקת ההפגזות.

ככל הידוע, רוסיה דרשה מהצ`צניים לשחרר לאלתר את כל אזרחי רוסיה והאזרחים הזרים השבויים המוחזקים בניגוד לרצונם, לפרסם הודעה המגנה באופן חד משמעי את הטרור ולהסגיר את הטרוריסטים שביצעו את סדרת הפיגועים ברוסיה במהלך השנה.
 
 
אם המגעים התקיימו בחשאיות מוחלטת, באופן פומבי פרסמה רוסיה בשבוע שעבר הודעה, על פיה היא מוכנה לדון עם כל גורם על הדרכים לפינוי האזרחים הלכודים בבירה. שר החירום הרוסי סרגיי שוייגו, מסר במסיבת עיתונאים כי הוא מוכן להפגש גם עם נשיא צ`צ`ניה כדי לדון בנושא. "אפגש אפילו עם השטן כדי להבטיח שהחפים מפשע יוכלו לעזוב", אמר שוייגו.

הצעה זו לא זכתה לתגובה מצד הצ`צניים. בעקבותיה הוחלט ברוסיה לפזר את הכרוזים מעל גרוזני ולהמשיך לאפשר לאזרחים לעזוב את הבירה.

כרגע לא ידוע מתי יחלו כוחות הצבא הרוסיים לפגוע באזרחים ובמורדים הצ`צניים שנמצאים בבירה הבצורה גרוזני.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by