בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ביום שני הדיון בכנסת על ההסכם. האופוזיציה: יעלה 40 מליארד דולר 
 
 
חדשות  נענע

מתחדש הויכוח סביב מעורבותם של האזרחים הערבים במשאל העם הצפוי על הגולן, שיבוא לאחר ההצבעה בכנסת. לא ברור אם כל סיעות הקואליציה יצביעו בעד. באופוזיציה מבקשים ללכד כוחות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ביום שני יתקיים בכנסת הדיון המדיני בנושא תחילת המשא ומתן עם סוריה. הדיון יפתח בהודעה שימסור ראש הממשלה, ומיד אחר כך יגיב על הדברים בהודעה משלו יו"ר האופוזיציה, אריאל שרון. בתום הדיון תערך הצבעה על הודעתו של ברק וככל הנראה ההצבעה לא תוכרז כהצבעת אי אמון.

בתוך כך במערכת הפוליטית כבר נערכים למשאל העם הצפוי על ההסכם.

ח"כ עוזי לנדאו (ליכוד) טוען שמחישובים שעשה, עולה כי ההיערכות החדשה של צה"ל בעקבות נסיגה אפשרית תעלה 30 מיליארד שקל ופינוי התושבים יעלה למדינה עוד כ-10 מיליארד. לנדאו טוען שאין כל סיכוי שארצות הברית תממן את כל הסכום, ולכן הנסיגה תפגע עוד יותר בציבור ובעיקר בשכבות החלשות, שיאלצו לממן אותה.

גם שר האוצר, אברהם בייגה שוחט, טוען שכלכלת ישראל לא תוכל לעמוד בעלות הפינוי. שוחט אמר עוד כי מוקדם להתייחס לסכום הפיצויים שיקבלו המתיישבים, אך בתקופת ממשלת רבין כבר הוכנה תוכנית מגרה בנושא שיכולה להוות בסיס לתוכנית עתידית.

באותו עניין, מתלהט הדיון סביב מעורבותם של אזרחים ערביי ישראל במשאל העם. ח"כ יהושוע מצא (ליכוד) טוען שיש לדרוש רוב מוחלט של חמישים אחוז מהעם ולא רוב יחסי. כך, לדבריו, ניתן יהיה להבטיח שהאזרחים היהודים יהיו אלה שיכריעו על גבולותיה העתידיים של מדינת ישראל.

היועץ המשפטי לממשלה כבר הודיע כי יתנגד לפגיעה בכוחם השווה של הערבים אזרחי ישראל.

ההתנגדות להסכמים הגיע במהלך הימים האחרונים לא רק מסיעות האופוזיציה, אלא גם מהסיעות החברות בקואליציה. שר הפנים, נתן שרנסקי, הודיע כי "אם מטרת המשא ומתן עם דמשק היא להעביר את רמת הגולן לאחד המשטרים האפלים בעולם ולקבל בתמורה תחנת התראה בחרמון, אני נגד".

יו"ר סיעת "מרצ", יוסי שריד, הציע להקים מטה משותף לכל המפלגות והגורמים המעוניינים בשלום תמורת ירידה מהגולן. שריד מקווה שהמטה החדש יכשיר את הלבבות בציבור הישראלי לנסיגה ישראלית מהגולן תמורת סידורי ביטחון קפדניים.

במפלגת העבודה יערך מחר (ראשון) דיון בהיערכות לקראת משאל עם אפשרי, שיערך אם אכן יושג חוזה שלום עם הסורים. כך נמסר מגלי צה"ל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by