בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בלבנון החליטו להטיל חרם על מוצרי אינטל 

בלבנון החליטו להטיל חרם על מוצרי אינטל

 
 
רויטרס

הסיבה: שלטונות המכס נזכרו בהוראה של הליגה הערבית מלפני 25 שנים, האוסרת להתקשר עם חברת "אינטל" מאחר ויש לה קשרים עסקיים עם מדינת ישראל. מאות מחשבים מתקדמים תקועים בשדה התעופה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פחות מעשרים יום לפני באג 2000, ושלטונות המכס הלבנוניים החליטו באופן עצמאי שלא להתיר הכנסת מוצרים של חברת "אינטל" למדינה. יצרנית השבבים הגדולה בעולם מכרה ללבנון, עד היום, כחמישים אלף מחשבים בשנה. כעת, הזמנה המיועדת ברובה לבנקים ולמשרדי ממשלה, תקועה בשדה התעופה.

"לבנון נמצאת בעיצומו של הטיפול בבאג 2000 ולכן, מדובר בצעד מסוכן מאוד שעלול להביא את המדינה לתהום", אמר סמי נורי, נשיא קבוצת תעשיינים לבנונית.

נורי נפגש השבוע עם שר הכלכלה הלבנוני, נאסר סאידי, שטען באוזניו כי "אינטל לא נמצאת ברשימה השחורה, ההחלטה על הטלת חרם עליה יכולה להתקבל רק על ידי שרי ממשלה ולא על ידי פקידי מכס".

אך למרות זאת המחשבים ממשיכים לחכות בשדה התעופה, הודות לחרם שהטילה הליגה הערבית על חברות המקיימות קשרים עסקיים עם ישראל. "למרות שכבר עשרים וחמש שנה אני מייבא עשרות אלפי מחשבי אינטל ללבנון, דווקא השנה אמרו לי במשרדי המכס שיש החלטה להחרים את אינטל", אמר חאקם ברום, נציג אינטל בלבנון. "לא אכפת להם שבלי אינטל לא יהיו כאן מחשבים".

אינטל מקיימת קשרים עסקיים עם ישראל מאז .1974 בשנה שעברה פתחה מרכז חדש בעלות של 1.6 מיליארד דולר, מדובר בהשקעה הגדולה ביותר של החברה במדינה מחוץ לארצות הברית.

בידיעה לא הופיעה תגובתה הרשמית של ממשלת לבנון.
_________________
תרגום: גל אלון
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by