בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"אני שלם עם ההכנות של פיקוד העורף למלחמה" 

"אני שלם עם ההכנות של פיקוד העורף למלחמה"

 
 
חדשות נענע 10

בעדותו של אלוף פיקוד העורף, יצחק גרשון בפני ועדת וינוגרד אמר האלוף כי למרות הליקויים שנחשפו בתפקוד הפיקוד הוא שלם עם ההכנות שנעשו למלחמה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"אני שלם עם עצמי ביחס להכנות של פיקוד העורף למלחמה שחווינו, כמו עם העשייה של הפיקוד בזמן המלחמה, וזאת מבלי להתכחש לעובדה שנחשפו ליקויים", כך אומר אלוף פיקוד העורף יצחק גרשון בעדותו לפני ועדת וינוגרד, שפורסמה היום (חמישי).
 
"אני לא יכול להיות אחראי על נושא הרווחה". אלוף יצחק גרשון (צילום: ערוץ הכנסת)
 "אני לא יכול להיות אחראי על נושא הרווחה". אלוף יצחק גרשון (צילום: ערוץ הכנסת)   
"מצב העורף הישראלי מבחינת הרשויות והארגונים ותחומי הסמכות והאחריות מצוי במצב בעייתי ביותר", הוסיף האלוף גרשון.

הוא התייחס גם לכך שגדודי החילוץ וההצלה של הפיקוד נאלצו במהלך מלחמת לבנון השנייה למלא את תפקידן של חלק מהרשויות המקומיות שנפגעו מירי הקטיושות.

"אין סיכוי שהצבא יקיים את תפקידיהם של משרדי הממשלה.אני לא יכול להיות אחראי על נושא הרווחה, מחלקת הרווחה של העיר יודעת היטב איפה הבעיות בעיר", דברי האלוף גרשון.

דו"ח מבקר המדינה על הטיפול בעורף בתקופת מלחמת לבנון השנייה פורסם באמצע חודש יולי. הדו"ח, על 17 פרקיו, הצביע על ליקויים רבים, חלקם חמורים ביותר, הנוגעים למוכנות רשויות השלטון לטיפול בעורף בעת חירום ולתפקוד הממשלה, ראש הממשלה אהוד אולמרט, שר הביטחון לעבר עמיר פרץ, השרים והגופים האחראים לביצוע – לרבות הרמטכ"ל לשעבר רא"ל דן חלוץ ומפקד פיקוד העורף האלוף יצחק גרשון – בזמן המלחמה בכל הנוגע לטיפול בעורף.

בדו"ח נכתב כי ממשלות ישראל לא עשו את המוטל עליהן בעניין הערכות העורף במשך שנים, אולם בהתייחסו באופן פרטני למלחמת לבנון השנייה, קבע המבקר כי דרגי הביצוע (רה"מ, שר הביטחון, שרי הממשלה, הרמטכ"ל ומפקד פיקוד העורף) כשלו באורח חמור בתהליכי קבלת ההחלטות, בהערכה ובביצוע הנוגעים לטיפול באוכלוסייה האזרחית שבעורף.

המבקר כתב כי "קברניטי המדינה השקיעו את מירב המאמצים בלחימה בלבנון ולא בטיפול בעורף שהיה נתון לפגיעה רחבת היקף כבר מימיה הראשונים של המלחמה"... משנתגלתה בעת המלחמה אי בהירות בנוגע לאחריותם של הגופים המטפלים בעורף ומולה – ממדיה הקיצוניים של מצוקת תושבי הצפון ראוי היה כי ראש הממשלה והשרים ייטלו אחריות וינקטו צעדים אופרטיביים מיידים לתיקון הכשלים בזמן אמת. זהו המבחן החשוב של המנהיגות. זה לא נעשה".
 
 
הפרק בדו"ח של מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, שנוגע לשלטון המקומי פירט ליקויים קשים במצב המקלטים. המקלטים הציבוריים נמצאים באחריות פיקוד העורף. מבדיקת מבקר המדינה עולה כי במשך חמש שנים (אוגוסט 2001 עד פברואר 2006) המקלטים הציבוריים בצפון הארץ לא נבדקו כלל. פיקוד העורף אף לא הנחה את הרשויות המקומיות באיז תדירות ובאיזה אופן עליהן לבדוק את המקלטים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by