בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברק: אנאפוליס היא הזדמנות ולא איום 

ברק: אנאפוליס היא הזדמנות ולא איום

 
 
חדשות נענע 10

למעלה מ-100 אלף השתתפו בעצרת לציון 12 שנה לרצח רבין. ברק: דרכו של רבין תנצח. נשיא המדינה: רבין היה מדינאי שלא הפסיק לדבר על סדר יום חדש. ראש עיריית ירושלים: רבין אמר שמבחינתנו ירושלים אינה נושא לפשרה. מחר תיערך בבית הכלא "רימונים" ברית המילה לבנו של הרוצח יגאל עמיר. יובל רבין הזהיר כי שחרורו של עמיר הוא מציאות מוחשית

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(8:31 דקות)

 
 
"אנחנו מבטיחים ליצחק: דרכך היא שתנצח", כך אמר הערב (שבת) שר הביטחון, אהוד ברק, בעצר לציון 12 שנה לרצח ראש הממשלה, יצחק רבין. נשיא המדינה, שמעון פרס, אמר כי רבין היה "ראש ממשלה שכל החיים חשב על העריסות של הדור הבא". לדברי ראש עיריית ירושלים, אורי לופליאנסקי: "רבין אמר שמבחינתנו ירושלים אינה נושא לפשרה". כ-150 אלף בני אדם השתתפו בעצרת שנערכה בכיכר רבין בתל אביב.

"המבחן המיידי שלפנינו הוא אנאפוליס. זוהי הזדמנות ולא איום ואני תקווה שהיא תצליח", אמר ברק. לדבריו, "ישראלה חזקה מכל מדינה באיזור. אנחנו יודעים ונדע לפעול בנחישות מול איומיים קיומיים - במעשים ובמאבק דיפלומטי ולא בהכרזות ריקות". הוא הוסיף כי "המבחן המיידי שלפנינו הוא אנאפוליס. זוהי הזדמנות ולא איום ואני תקווה שהיא תצליח.המחנה שלנו בראשות כל מנהיגיו ידע ברגעי האמת ללכת לשלום חזק יותר ואמיץ יותר מכל גוף בפוליטיקה, אך תמיד בשיקול דעת ובאחריות". לדבריו, "חובתנו העליונה גם היום היא לפתוח אופקים מדיניים חדשים בכל מקום שניתן וכך נעשה".

בנאום שנשא פרס, אמר לרבבות שהתכנסו בכיכר כי "כשיצחק היה לראשונה ראש הממשלה, לפני 33 שנים, רבים מכם עוד טרם נולדו. רובכם לא הכרתם אותו, אבל הוא חשב עליכם כל הזמן". לדבריו, "פוליטיקאי הוא מי שמסתכל על הבוחרים, מדינאי מסתכל על אלה שטרם יש להם זכות הצבעה, כדי להכין את העתיד למענם. פוליטיקאי מסתכל על הקלפיות, מדינאי אל העריסות. יצחק היה מדינאי שלא הפסיק לדבק על סדר יום חדש".
 
"כשלנו להיות שם בשביל רבין, כאשר הכתובת היתה על הקיר", אמר ברק. לדבריו, "רבים היכו אז על חטא, אך נמצאים ביננו היום מנהיגים שהיו שותפים להסתה, אך לא נשאו באחריות ולא הבטיחו שלא תישנה שנית. הדמוקרטיה הישראלית נורתה בלילה ההוא וטרם החלימה מהזעזוע".

ברק הביע את געגועיו לרבין ואמר כי הוא "ניחן בסוג המנהיגות הישירה, שנהייתה נדירה במחוזותינו". לדבריו, "אנחנו מתגעגעים למדינה שבה מנהיגות היא שירות ולא מקום עבודה, מדינה שבה רגש הבושה מציב גבולות בפני עוז המצח. מה שראוי ואינו ראוי, ברור גם בלי חוות דעתו של היועץ המשפטי, שמנהיגים ידעו בה שלא הספין הוא העיקר אלא המעשה... חברה שבה עליונות המשפט ומעמד מוסדותיו, בהם העליון, הוא מובן מאליו, בריא, שריר וקיים".
 
 

נאום ברק בעצרת (12:19 דקות)

 
ראש עיריית ירושלים, אורי לופליאנסקי, אמר כי שבועיים לפני יום הרצח, אמר לו רבין כי "אנחנו חלוקים בדיעותינו מימין ומשמאל, יש לנו ויכוחים על דרך ועל מטרה, אבל אין לנו ויכוח בנושא אחד - שלמותה של ירושלים והמשך כינונה וביסוסה כבירתה של מדינת ישראל". לדבריו, "רבין הוסיף ואמר - אין שתי ירושלים. יש רק ירושלים אחת. מבחינתנו, ירושלים אינה נושא לפשרה".

ובעוד ישראל מתייחדת עם זכרו של רבין, תיערך מחר בבית הכלא "רימונים" ברית המילה של בנו של יגאל עמיר, רוצחו של ראש הממשלה. אתמול דחה בג"צ שתי עתירות שהוגשו נגד החלטת בית המשפט המחוזי בתל אביב לאפשר קיום הברית. בדיון סוער שנערך בבית המשפט, קבע השופט צבי גורפינקל כי הברית תיערך במקום בנוכחות מצומצמת של בני משפחה. במהלך הדיון, תקף גורפינקל בחריפות את התנגדותה של הפרקליטות לאפשר לעמיר להשתתף באירוע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by