בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קריאה לבעלי מוגבלויות להיבדק לקביעת יכולת עבודתם 

קריאה לבעלי מוגבלויות להיבדק לקביעת יכולת עבודתם

 
 
הארון תחאוכו

המטה לשילוב אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה, יוצא בקמפיין הקורא לאנשים עם מוגבלות המשתכרים פחות משכר מינימום לעבור אבחון יכולת העבודה, בעזרתו יקבע האם ועד כמה יופחת שכרם אל מתחת לשכר מינימום. השנה הוגשו 550 בקשות של אנשים עם מוגבלות לאבחונים במקומות העבודה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המטה לשילוב אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה במשרד התמ"ת יוצא החל מהיום (שלישי) בקמפיין רדיו הקורא לאנשים עם מוגבלות המשתכרים פחות משכר מינימום לעבור אבחון יכולת העבודה בעזרתו יקבע האם ועד כמה יופחת שכרם אל מתחת לשכר מינימום.
 
קריאה לבוא ולהיבדק (צילום ארכיון: חדשות 10)
 קריאה לבוא ולהיבדק (צילום ארכיון: חדשות 10)   
בני פפרמן, מנהל המטה לשילוב אנשים עם מוגבלות במשרד התמ"ת, אומר כי "השנה הוגשו למטה כ-550 בקשות של אנשים עם מוגבלות לאבחונים במקומות העבודה ונערכו כ-450 אבחונים. מתוך סך האבחונים שנערכו הוגשו למטה עד כה 25 בקשות ערעור על גובה שכר מינימום שנקבע למגישי הבקשות".

פפרמן מציין כי מטרת הקמפיין לעודד ולהגביר את המודעות של אנשים עם מוגבלות לעבור אבחון יכולת עבודה במקום עבודה, ולדבריו, רואה המטה רואה חשיבות רבה בהסדרת תשלום שכר מינימום על-ידי גורם מקצועי בלתי תלוי מטעם הממשלה.

לפני כשנה החל המטה להפעיל את תקנות שכר מינימום מותאם. על פי התקנות, רשאי אדם עם מוגבלות לפנות למטה ולבקש אבחון יכולת עבודתו לשם קביעת שכרו. הפונה יאובחן על ידי גורם אבחון מקצועי בלתי תלוי שתפקידו להמליץ בפני מנהל המטה האם ועד כמה להפחית את יכולת עבודתו, וכל זאת בהשוואה לעובד ללא מוגבלות העושה את אותה עבודה. משנקבע שיעור ההפחתה ביכולת העבודה, יקבע מנהל המטה את רמת השכר התואמת להנחיה בחוק ויודיע על כך לפונה.

המטה הקים באשקלון מוקד טלפוני לסיוע לאנשים עם מוגבלות המבקשים להיעזר בעת הגשת הבקשות. המוקד שמספרו: 1-700-707871, מופעל מהשעה 8:30 בבוקר עד 20:00 בערב, ועובדים בו 8 אנשים מהם 5 אנשים עם מוגבלות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by