בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מהיום: קנס של אלף שקלים על מעשנים במסעדות 

מהיום: קנס של אלף שקלים על מעשנים במסעדות

 
 
עינת בר ומרב סריג

החרפה נוספת במלחמה נגד העישון הכפוי בישראל: הבוקר נכנס לתוקף התיקון לחוק למניעת העישון במקומות ציבוריים. מעתה, האחריות למניעת העישון מוטלת על בעלי עסקים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(2:56 דק')

 
 
היום (רביעי) נכנס לתוקף התיקון לחוק למניעת עישון במקומות ציבוריים המטיל אחריות פלילית על בעל עסק שבבעלותו מקום ציבורי בו מעשנים ולא רק על המעשן עצמו.
 
לקראת התיקון לחוק העלתה האגודה למלחמה בסרטן באתר האינטרנט שלה טופס תלונה לסובלים מעישון במקומות ציבוריים שיועבר לרשות המקומית הרלבנטית.

מה אומר החוק?

עד היום יכול היה בעל מקום ציבורי להסתפק בתליית שלט המורה שהעישון אסור, ואילו היום חייב בעל העסק לדאוג שלא יעשנו אצלו. החוק מחייב כל בעל עסק לפקח ולנקוט צעדים מעשיים למניעת העישון: עליו לפנות למעשן במקום ציבורי בבקשה שיחדול מעישון, אם המעשן מסרב, חייב בעל העסק לדווח לפיקוח העירוני.

ניתן גם למנות סדרנים בכל מקום ציבורי בו אסור לעשן כדי לאכוף את איסור העישון. הסדרן רשאי לדרוש מהמעשן להזדהות, אם המעשן מסרב, מותר לעכב אותו עד לבואו של שוטר במשך שעה אחת.
 
 

מי אוכף?

מי שאוכף, בראש ובראשונה, את החוק זה הציבור שרשאי להתלונן על מעשנים במקומות ציבוריים הן לרשות המקומית והן למשטרה. על פי החוק, כל רשות מקומית חייבת לפרסם באתר האינטרנט שלה או בכל דרך אחרת קו פתוח 24 שעות ביממה לתלונות הציבור נגד מעשנים במקומות ציבוריים.

התיקון לחוק מחייב כל מקום המוגדר ציבורי: פאבים, בתי קפה, מסעדות, מועדונים, קניונים, חדרי ישיבות ומקומות עבודה. החוק חל לא רק על סיגריות, אלא על כל מוצרי הטבק ואוסר הצבת מאפרה במקום בו אסור לעשן. עם זאת מאפשר החוק להקצות חדר עישון מופרד לחלוטין ששטחו לא יעלה על רבע מהשטח הפתוח לציבור ובתנאי שאינו מהווה מטרד עישון.

מה העונש?

החוק מעלה מאוד את שיעור הקנסות שיכול לקבוע בית המשפט. על עבירת עישון והצבת מאפירות במקום ציבורי נקבע קנס מירבי בבית משפט על סך 12,900 שקלים. על עבירות של אי תליית שלטים כחוק או אי פיקוח ומניעת האיסור במקום ציבורי של בעל המקום, הקנס בבית משפט יכול להגיע עד 67,300 שקלים. על המעשן ייגבה קנס בסך 1000 שקלים; גובה ברירת הקנס יתברר בימים הקרובים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by