בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחירי החלב שבפיקוח עולים בשישה אחוזים 

מחירי החלב שבפיקוח עולים בשישה אחוזים

 
 
חדשות נענע 10

החלב ומוצריו שבפיקוח מתייקרים היום בשיעור ממוצע של כשישה אחוזים בעקבות עלייה בעלויות הייצור של החלב הגולמי ברפתות. ממשרד החקלאות נמסר כי הסיבה העיקרית לכך היא התייקרות גרעיני המספוא להזנת בעלי חיים בשיעור של כ-15.5%

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(0:17 דק')

 
 
מחירי מוצרי החלב שבפיקוח עולים בשיעור ממוצע של כ-6% - כך החליטה ועדת המחירים של משרדי החקלאות והאוצר.

על פי המחירון החדש, שקית חלב טרי 3% שומן, תעלה 4.75 שקלים - התייקרות של 6.56% לעומת מחירו הנוכחי. קרטון חלב מאותו הסוג יעלה 5.91 ש"ח, עלייה של 6.67%.
 
הסיבה להתייקרות היא העלייה במחיר ייצור החלב הגולמי ברפתות ובמחלבות. עלייה זאת מצטרפת לעליית מחירי מוצרי החלב שאינם בפיקוח בשבוע שעבר כמו גם להתייקרות במחירי הדלק בתחילת השבוע.

החל מהשבוע הבא תעלה את מחיריה גם חברת החשמל. העלייה הצפויה היא בשיעור של כ-4.25 אחוזים. העלייה האחרונה במחירי החשמל היתה רק לפני חודשיים, אז עלו המחירים ביותר משמונה אחוזים. הסיבות לעליית המחירים הן החלטת הרשות לשירותים ציבוריים חשמל לשפר את מצבה הפיננסי של חברת חשמל ועליית מחירי הדלקים.

בתוך כך דורשים בעלי המאפיות ברחבי הארץ להעלות גם את מחירי הלחם האחיד והלחם הלבן שבפיקוח בשל עלייה במחירי החיטה וזאת לאחר שמוצרי הלחם שאינם בפיקוח כבר עלו בעשרות אחוזים בחודשים האחרונים. בינתיים הפסיקו בעלי המאפיות לייצר את שני סוגי הלחם הללו ובימים הקרובים צפויים שיבושים באספקת הלחם ברחבי הארץ. שר התמ"ת, אלי ישי, אמר בתגובה כי ככל שהדבר תלוי בו - הלחם לא יתייקר עד שיובטח פיצוי הוגן לשכבות החלשות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by