בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ערבים ברשת: האם למוסלמי מותר לשאת יהודייה? 

ערבים ברשת: האם למוסלמי מותר לשאת יהודייה?

 
 
הארון תחאוכו

סערה באקדמיה האיסלאמית "אל-אזהר" במצרים, בעקבות פסק הלכה האוסר על מוסלמי לשאת יהודייה. השייח' הפוסק: "הן שייכות לאוייב ועלולות להיות מרגלות". שייח' אחר: "חוקי האיסלאם כן מאפשרים נישואים כאלה". וגם: הכנסת מתעקשת - גם אם לא סיימת בית-ספר יסודי - אתה יכול להיות ראש עיר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האם למוסלמי מותר לשאת אישה יהודייה? מחלוקת גדולה פרצה לאחרונה בין כותלי האקדמיה המוסלמית "אל-אזהר" שבמצרים, זאת בעקבות פסק הלכה ("פאתווה") של אחד השייח'ים האוסר על מוסלמים לשאת נשים יהודיות מכיוון שהן בנות האוייב.
 
התינשאי לי? (אילוסטרציה: alwatan.com.sa)
 התינשאי לי? (אילוסטרציה: alwatan.com.sa)   
"מבחינת המוסלמים - היהודים הם אוייב מלחמה ולכן אסור להתחתן עם הנשים שלהם", הסביר השייח' הפוסק פרחאת סעיד אל-מנג'י, לעיתון "א-שרק אל-אווסט". לדבריו, היהודיות יגרמו לכך שבעליהן ואף הילדים שלהן יתגיירו וינהגו על פי הדרך הציונית.

"יום אחד הילדים האלה ייצאו נגד האיסלאם", אמר שייח' אל-מנג'י. "יש פסוק בקוראן שאומר כי יום יבוא ולא יהיו עמים שיאמינו באללה ויצייתו לו, והכוונה בפסוק זה היא להתנהגות של הילדים האלה והיהודים בכלל. ולכן אין להתקרב אליהם מלכתחילה".

השייח' מסביר עוד כי "יש לדעת שה'פאתווה' מתייחסת רק ליהודיות באדמת פלסטין ששותפות למלחמה נגד האיסלאם. נישואים של מוסלמי עם יהודייה מחוץ לישראל מותרת. אבל אותן יהודיות בישראל, שיהפכו לנשותיהן של מוסלמים, עלולות להיות מרגלות ואף לגרום להם לבגוד בעמם ובדתם".

ובתגובה לפאתווה אומר השייח' מחמוד עאשור, חוקר לשעבר באל-אזהר, כי הוא מסתייג ממנה. "השריעה (הלכה מוסלמית) היא דבר אחד והמלחמה היא דבר אחר", הוא אומר. "בהסתמך על הקוראן, נישואים של מוסלמים ליהודיות, בכל רחבי תבל, הם חוקיים לגמרי. החוקים ברורים ועלינו להציג אותם באור הנכון".

מוסטפא אל-שקעא, דוקטור בכיר באל-אזהר, תומך בפאתווה של שייח' אל-מנג'י, ואף מקצין: "הישראלים מתכננים לחתן את הבנות שלהם עם מוסלמים כדי להוליד ילדים ולרשום אותם כיהודים, למרות שבדתם הם יהיו מוסלמים".
 

כל אחד יכול להיות ראש עיר

 
הכנסת החליטה אתמול להשאיר על כנו את חוק הרשויות המקומיות ולא לתקנו. מדובר בתיקון לחוק שהציע ח"כ עבאס זכור והוא תנאי של חינוך מינימלי - סיום כיתה י"ב - על מנת להיבחר לחבר, לסגן ולתפקיד ראש עיר.
 
 
לא צריך ללמוד עד י"ב. הכנסת (חדשות 10)
 לא צריך ללמוד עד י"ב. הכנסת (חדשות 10)   
אולם לכנסת כנראה נוח עם המצב הזה שכל אדם שלא סיים כיתה ו' יכול לכהן כראש עיר ומועצה, ולנהל תחתיו עשרות עובדים ולנהל תקציבים של עשרות מיליוני שקלים.

5 חברי כנסת הצביעו אתמול בעד התיקון לחוק, 26 התנגדו ושניים נמנעו. ח"כ זכור ביקש להוסיף לסעיף 7(א') בחוק את המשפט "הוא סיים לפחות כיתה י"ב". הנה לכם חוק הרשויות המקומיות.

ח"כ זכור מסביר: "מילוי תפקיד חבר רשות מקומית, וסגן ראש רשות מקומית, וראש רשות מקומית מצריך ידע והבנה בסיסיים בתחומים שונים בכדי שיוכלו לנהל את ענייני הרשות שהם אמונים עליה בצורה ראויה. ולכן יש צורך במינימום של חינוך, שהינו סיום כיתה י"ב לפחות, בכדי שיוכלו לעמוד במשימה זו ולשרת טוב את התושבים.

"לא יתכן שיכהן חבר, ראש רשות, או סגן ראש רשות, אדם שלא למד בכלל, או לא סיים לפחות כיתה י"ב, וזה קיים, לצערנו, במספר לא קטן של רשויות מקומיות עד עצם היום. הצעת חוק זו תביא לתועלת כלל התושבים, ולשיפור תפקוד השלטון המקומי, ולכן יש צורך לתיקון החוק. מצד אחד טוענת המדינה שראשי הרשויות אחראיים למצב הקשה במועצות, אבל מצד שני לא רוצה המדינה והכנסת לתקן את המצב הזה וזה אבסורד".
 

עירו של הדוקטור הידרדרה ל"תהום"

"אני קורא את הצעת החוק ואני רואה בה הרבה הגיון", כותב גולש בשם "ygrinb" בפורום של האתר "עכונט". אגב, סתם לידע כללי, ח"כ זכור הוא בן העיר עכו.
 
לדבריו, "ללא ספק חברות במועצת עיר או סגנות ראש עיר מביאים את הנבחר לחשיפה וקבלת החלטות בנושאים הדורשים מיומנויות אינטלקטואליים והשכלתיות ברמה סבירה לפחות (יב'). מאידך, איני בטוח שרמת השכלה בהכרח יכולה לשקף פעילות חיובית יותר עבור העיר והתושבים.

"ולראייה בשתי ערים שכנות בגליל המערבי שבהן כיהנו במקביל שני ראשי ערים - האחד נשא בתואר דוקטור ואילו האחר איני בטוח שסיים בי"ס תיכון. מה שקרה בפועל, בתקופות מקבילות, זה שהעיר של הדוקטור דעכה והידרדרה ל"תהום" ואילו עירו של השכן שיגשגה ופרחה כמו שלא היה בכל תקופת קיומה, "והמבין יבין". מה שאומר שרמת השכלה אינה בהכרח מתכון להצלחה".

"ygrinb" מסכם: "נכון שהשאיפה צריכה להיות שכמות האנשים המשכילים שיגיעו לפוליטיקה תהיה גדולה יותר, אבל לא מעבר לכך ברמת חוק מדינה. בל נשכח את זכותו של כל אדם במדינה דמוקרטית לבחור ולהיבחר וכל הגבלה בנושא פוגעת בחופש הדמוקרטיה".
 
* לפניות, שאלות וטענות, שליחת סרטונים וכיו"ב, ניתן לפנות למייל: harontk@gmail.com

לקבלת עדכונים ב-RSS על כל מדורי נענע אקטואליה, העתיקו את הלינק המצורף: http://rss.nana10.co.il/?s=126&Cat=10576

להסבר על RSS
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by