בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מקורבי זליכה: החשב הכללי יתפטר בימים הקרובים 

מקורבי זליכה: החשב הכללי יתפטר בימים הקרובים

 
 
חדשות נענע 10

העיתון "מעריב" מדווח כי לדברי מקורבי זליכה, החשב הכללי עתיד להכריז על התפטרותו בימים הקרובים. זליכה שחשף את פרשת בנק לאומי סירב להתפטר וטען כי החלטת שר האוצר להדיחו אינה חוקית. מבקר המדינה עתיד לשקול שוב את צו ההגנה שניתן לחשב הכללי באמצע חודש נובמבר, בעקבות פנייתו של מני מזוז. מחר במהדורת השבת של חדשות 10 בשעה 20:00, יובא ראיון ראשון עם החשב הכללי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מקורבי החשב הכללי באוצר, הד"ר ירון זליכה מוסרים כי הוא צפוי להתפטר מעבודתו בימים הקרובים, כך דווח הבוקר (שישי) בעיתון "מעריב". זליכה מקבל הגנה זמנית ממבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, ולכן לא ניתן לפטרו. מחר במהדורת השבת של חדשות 10 בשעה 20:00, יובא ראיון ראשון עם החשב.

ב-15 לחודש המבקר היה אמור לקבל החלטה בנושא זליכה, זאת לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, פנה ללינדנשטראוס בבקשה שיבחן מחדש את ההחלטה לתת צו זמני המונע את פיטורי זליכה.

במכתב ששיגר מזוז ללינדנשטראוס, הוא התייחס לתיאורים של צמרת משרד האוצר בדבר "יחסי עבודה קשים ובעייתיים, של זליכה ואמר כי כהונתו פוגעת באינטרס הציבורי. בתוך כך, הזכיר את העדויות שנשמעו מאנשי צמרת האוצר, שתיארו "יחסי עבודה קשים עד בלתי אפשריים (של זליכה), ובמיוחד עם ראשי האגפים איתם הוא נדרש לעבדוה משותפת ומתואמת יומיומית". בתוך כך, הפנה לדבריו של נגיד בנק ישראל, פרופ' סטנלי פישר, לפיהם "המשך כהונת זליכה עלול לפגוע במשק".
 
"חושף השחיתויות" מתפטר? ירון זליכה (צילום: חדשות 10)
 "חושף השחיתויות" מתפטר? ירון זליכה (צילום: חדשות 10)   
צו ההגנה הזמני הוצא לזליכה בנימוק שמדובר ב"חושף שחיתויות". זליכה ביקש את הגנתו של המבקר לאחר שפרקליט המדינה והיועץ המשפטי לממשלה דחו את בקשתו, וטענו כי ההחלטה שלא להאריך את חוזהו היא בסמכות שר האוצר. זליכה הוא זה שהתלונן בפני המבקר על פרשת מכירת גרעין השליטה בבנק לאומי, שבעטייה נחקר ראש הממשלה, אהוד אולמרט. הוא ביקש את הגנתו של המבקר, לאחר שפרקליט המדינה והיועץ המשפטי לממשלה דחו את בקשתו וטענו, כי ההחלטה שלא להאריך את חוזהו היא בסמכות שר האוצר.

חוזה העסקתו של זליכה במשרד האוצר עתיד היה להסתיים לקראת סוף אוקטובר. בסוף חודש אוגוסט בישר שר האוצר לחשב הכללי, כי כהונתו לא תוארך. בתחילת השנה הביע זליכה את רצונו להמשיך בתפקיד מתוך "מחויבות להגן על הקופה הציבורית ממעשי-שחיתות", כלשונו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by