בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"ברוך שפטרנו מעולו של זה" 

"ברוך שפטרנו מעולו של זה"

 
 
דן מרגלית, רביב דרוקר ונועה קולפ

פרשנות של דן מרגלית ורביב דרוקר בעקבות התפטרותו של החשב הכללי באוצר, ירון זליכה. דרוקר: "כנראה שביום שישי זליכה כבר לא יהיה החשב הכללי של מדינת ישראל". בכירים באוצר: "חבל שזליכה לא הולך מחר בבוקר, איזה רפורמה גדולה הוא יצליח לעשות בפרק הזמן הזה?"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(4:49 דק')

 
 
דן מרגלית על התפטרותו של החשב הכללי באוצר, ירון זליכה: "הפרשה היא ארוכה. ברגע מסוים קבוצת לואי פורשת מהסדר שהולך ונעשה. השאלה למה היא פורשת ברגע שבו היא תקנה בקניית משנה מ"סיטי בנק" לא נידונה בהרחבה, לבד מכתבה אחת של מוטי גילת ב"ידיעות אחרונות". מדובר בנקודת מפתח. מאותו רגע קבוצת פרנק לואי רצה לבד. לדברי זליכה ועוזריו, הופעל עליהם לחץ כבד על ידי אולמרט, שהיה אז שר האוצר, להקפיא את העסקה. אולמרט מכחיש שהתקיימו מגעים בתקופה הזאת בינו לבין עורכת הדין של פרנק לואי. לאחר מכן באו מזוז והיועצת המשפטית של משרד האוצר וגם היא בעצם הביעה חוסר שביעות רצון מכך שאולמרט לא גילה לה את קשריו עם קבוצת לואי במהלך הכנת המכרז. האם זה פלילי או לא זה? המשטרה, הפרקליטות ובסופו של דבר בית המשפט – אם יהיה צורך בהתערבותו – יחליטו".

הפרשן רביב דרוקר: "במאבק הזה היו צדדים חשובים, אבל גם קטנוניים ופתטיים. זליכה אומר "אקבע את המועד, וזה יהיה בעוד חודש. אלא שצו המבקר שמגן מפני על זליכה מפיטורין מסתיים ביום חמישי הקרוב. בכירים באוצר אומרים: 'אם המבקר לא מאריך את הצו, הוא לא ישאר דקה אחת נוספת'. קשה להאמין שהמבקר יאריך את הצו, וכנראה כבר ביום שישי זליכה כבר לא יהיה החשב הכללי של מדינת ישראל.

נועה קולפ על התגובות במשרד האוצר: "באוצר מסרבים להגיב רשמית, אבל באופן לא רשמי אומרים: 'ברוך שפטרנו מעולו של זה'. אחד הבכירים אמר אפילו: 'חבל שהוא לא הולך מחר בבוקר, איזה רפורמה גדולה הוא יצליח לעשות בפרק הזמן הזה?'. באוצר טוענים שזה בוודאי לא במקרה, ושגם זליכה ידע שבמשרד מבקר המדינה ישנן חילוקי דעות האם לתת לו צו הארכת כהונה לאורך זמן או לא".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by