בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אבו מאזן מציג את הנוסחה לוועידה מוצלחת 

אבו מאזן מציג את הנוסחה לוועידה מוצלחת

 
 
חדשות נענע 10

יו"ר הרשות הפלסטינית הסביר כי כדי שוועידת אנאפוליס תשיג את יעדיה, על הצדדים לעמוד בהתחייבויות קודמות, לקבוע תאריך לתחילת מו"מ ולהבהיר את הבסיס לפתרון נושאי הליבה. הוא ציין כי בעתיד גם נושא גבולות הגדה המערבית יהיה נתון לדיון, והצהיר ירושלים המזרחית צריכה להיות בירת המדינה הפלסטינית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יושב ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, הבהיר הבוקר (ראשון) כי על מנת שהפלסטינים ייצאו מרוצים מהוועידה באנאפוליס, על שני הצדדים לעמוד בהתחייבויותיהם הקודמות, להבהיר את הבסיס לפתרון נושאי הליבה במסמך שיוצג בוועידה, ולקבוע מועד להתחלת משא ומתן בהמשך.
 
"ייתכנו תיקונים קלים פה ושם". אבו מאזן ואולמרט (ארכיון: רויטרס)
 "ייתכנו תיקונים קלים פה ושם". אבו מאזן ואולמרט (ארכיון: רויטרס)    
בראיון לעיתון "א-שרק אל-אאוסט" היוצא לאור בלונדון אמר אבו מאזן כי נושא גבולות הגדה המערבית יהיה אף הוא נתון לדיון. "תביעתנו היא כל שטח הגדה המערבית. עם זאת, יתכנו תיקונים קלים פה ושם, אך תמורת שטח שווה ערך... אולם נושא זה לא עומד לדיון היום, אלא כשנדון בנושא הגבולות". למרות זאת, הוא הוסיף כי הפלסטינים לא יסכימו לדון ברעיון של סיפוח המשולש למדינה הפלסטינית תמורת גושי התנחלות. לטענתו, ירושלים המזרחית, "זו שנכבשה ב-1967" כלשונו, צריכה להיות בירת המדינה הפלסטינית.

בנוגע לרצועת עזה, הסביר יו"ר הרשות כי ניתן להתבסס על הסכמי הפסקת האש הקודמים, "שכן אלה לא נידונו מזה זמן רב". "כשנדון בכך נחזור למפות ולפרטים שהיו אז, ונדע את הסיבה לתיקוני הגבולות פה ושם". עוד אמר אבו מאזן כי התנאי לדיאלוג בין הרשות הפלסטינית לבין חמאס הוא שהאחרונה תיסוג משליטתה ברצועת עזה.

בנוסף הוא ציין שלקראת הוועידה יוקמו שתי ועדות. האחת תורכב מנציגי ישראל, הפלסטינים, וארה''ב, ותדון בביצוע הסעיף הראשון של מפת הדרכים. ועדה נוספת, שתורכב מנציגי ישראל והפלסטינים, תדון בניסוח המסמך שיוצג באנאפוליס. עוד אמר כי סוריה ולבנון יוזמנו לוועידה בפני עצמן, ולא רק כחברות בוועדת המעקב של הליגה הערבית, וכי יידונו גם תביעותיהן הטריטוריאליות של סוריה ולבנון נגד ישראל.

הוא הכחיש בתוקף את השמועות בדבר הסכם בין ישראל והרשות לגבי שליטה ביטחונית בשכם, לפיו הפלסטינים שולטים מחמש בבוקר עד השעה אחת עשרה בערב, וישראל שולטת במהלך הלילה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by